Домашня » Блог Сергія Головіна » Від однієї крові – про душу

Від однієї крові – про душу

Про душу ( Частина 3)

5
Поширень
Pinterest WhatsApp

Відповідно до теорії загального креацонізму або традукціонізму, душа передається людині, як і життя, через батьків. Не будемо забувати, що поняття «душа» і «життя» позначаються одним і тим же словом і в єврейській, і в грецькій мовах. Назва ж самої теорії походить від латинських слів creatio («створення») і traductio (переміщення).

«Чи Отець нам усім не один? Хіба Бог не один нас створив?»(Малахія 2:10), – риторично запитує пророк. Все людство створене Богом опосередковано через прабатьків. Тільки перше чоловіка і жінку Він створив безпосередньо і заповів їм: «Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю, оволодійте нею» (Буття 1:28).

Відповідно до принципу традукціонізму, кожна людина у всій повноті своєї сутності (не тільки тіло або тільки душа) – нащадок Адама. Сутність людини нероздільна. Anima unica forma corporis («Душа – єдина форма тіла»). Живі тіло і душа нероздільні, мертве ж тіло – всього лише земний порох. Апостол пише: «Бо як жінка від чоловіка, так і чоловік через жінку» (1 Коринтян 11:12). Жінка народжується від чоловіка, свого батька. Чоловік приходить в світ через жінку, свою матір. І при цьому ніде немає ні найменшого натяку на створення Богом нової душі.

Мойсей вказує: «Бо душа кожного тіла кров його, у душі його вона» (Левит 17:14). І Павло, досконально знав Тору, сповіщає в своїй афінській проповіді про Єдиного Бога: «І ввесь людський рід Він з одного створив, щоб замешкати всю поверхню землі, і призначив окреслені доби й границі замешкання їх» (Дії 17:26, цей текст непогано б пам’ятати тим, хто намагається знайти біблійне обгрунтування для відмови від переливання крові).

Таким чином, згідно з цією теорією всі люди створені «від однієї крові», тобто від однієї первозданної душі. Так, про Левія, нащадка Авраама в третьому поколінні, сказано в зв’язку з десятиною, яку патріарх дав Мелхиседеку, царю Салимському і священику Бога Всевишнього (Буття 14: 18,20): «І, щоб сказати отак, через Авраама і Левій, що бере десятини, дав сам десятини. 10Бо ще в батькових стегнах він був, коли стрів його Мелхиседек» (Євреїв 7:10). Про батька ж Левія і братів його говориться: «Усіх душ, що прийшли з Яковом в Єгипет, що походять із стегон його, окрім жінок синів Якова, усіх душ шістдесят і шість» (Буття 46:26). Під прийшли з Ізраїлем «душами», «що походять із стегон його», маються на увазі самі переселенці, а не щось безтілесне і те що існує незалежно від їхніх тіл. При цьому Левію приписуються дії, вчинені його прадідом, оскільки він «був ще в батькових стегнах». Так само як і про приймаючих десятини левитів (нащадків Левія) сказано, що в їх особі десятини приймає сам Левій.

Більше про душу:

Нарешті, про передачу гріховної природи Святе Письмо говорить: «Тому то, як через одного чоловіка ввійшов до світу гріх, а гріхом смерть, так прийшла й смерть у всіх людей через те, що всі згрішили. » (Римлян 5:12). Таким чином, і пошкодження людської сутності гріхом, і смертність як наслідок цього пошкодження, передаються у спадок.

Схоже, що з усіх теорій виникнення індивідуальної душі, ця найкращим чином узгоджується з Писанням.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Телеграм Слово про Слово

Читайте нас в Телеграм

 

Попередня Стаття

Знайдено мозаїку з зображенням старозаповітного оазису Єлім

Наступна Стаття

Ухвалення Закону, яким пропонують легалізувати канабіс, сприятиме поширенню наркоманії

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *