Домашня » Новини » Верховний суд США відхилив вимогу прибрати згадку Бога з доларових купюр

Верховний суд США відхилив вимогу прибрати згадку Бога з доларових купюр

7
Поширень
Pinterest WhatsApp

Верховний Суд США 11 червня відхилив слухання скарги, згідно з якою фраза на доларових купюрах «На Бога уповаємо» нібито порушує Конституцію – суперечить положенню про заборону державної релігії (Establishment Clause).

Відхилення петиції відомого атеїста Майкла Ньюдоу, який подав її від імені кількох десятків зібраних ним позивачів, в найвищому судовому органі країни не прокоментували, Слово про Слово з посиланням на «Голос істини» і Christian News.

«Всі заявники – атеїсти. Тому вони категорично не згодні з тією ідеєю, що люди повинні надіятися на Бога. Навпаки, вони дотримуються того щирого релігійного переконання, що довіра Богу є помилкою », – написано в петиції, яку Ньюдоу подав до Верховного Суду.

Ньюдоу вже багато разів подавав до суду, виступаючи проти будь-якої згадки Бога в уряді. Перший його позов був направлений проти Південного району Нью-Йорка в березні 2013 року. Тоді невгамовний атеїст стверджував, що гасло «на Бога уповаємо» порушує Конституцію США (положення про заборону державної релігії) тим, що сприяє прозелітизму серед невіруючих.

Однак у вересні того ж року суддя окружного суду Гарольд Байєр (призначений ще Біллом Клінтоном) відхилив доводи Ньюдоу, заявивши, що «наявність вищевказаної фрази на грошових купюрах США … не порушує положення про заборону державної релігії (поправка до Конституції)».

Тому Ньюдоу подав апеляцію у Другій окружний суд в Манхеттені, але в травні 2014 року суд прийняв аналогічне рішення – не на користь атеїста.

Незабаром Ньюдоу почав шукати прихильників-позивачів, щоб «напасти» на релігійне гасло з іншого боку. На цей раз він апелював до федерального Закону про Відновлення Свободи Віросповідання (Religious Freedom Restoration Act), який був підписаний в 1990 році президентом Біллом Клінтоном. Для нового позову атеїст знайшов 43 позивача (дев’ять з яких – діти), які стверджували, що фраза “на Бога уповаємо” обмежує їхні атеїстичні переконання.

У вересні 2016 року Суддя Беніта Пірсон, призначена тодішнім президентом Бараком Обамою, відхилила скаргу позивачів, аргументуючи це тим, що «жодна розсудлива людина не стане стверджувати, що використання грошей може здійснюватися з метою релігійної пропаганди»

Більше про надію на Бога:

Тоді Ньюдоу і його команда позивачів звернулися до суду Шостого округу. Але і цей суд відхилив скаргу, вказавши, що позивачів ніхто не змушує використовувати готівку і, навпаки, ніхто не загрожує їм за використання готівки, тому на їх релігійні погляди ніхто не зазіхає.

Нарешті, Ньюдоу і його компанія подали апеляцію до Верховного Суду США, але їх спроби знову виявилися безрезультатними. Їх скаргу на цей раз просто проігнорували.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Телеграм Слово про Слово

Читайте нас в Телеграм

Попередня Стаття

В Україні вперше відзначать День батька на офіційному рівні

Наступна Стаття

В ООН заснували Міжнародний день пам'яті жертв насильства на грунті віросповідання

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *