Верховна рада не підтримала закон про військове капеланство

5
Поширення
Pinterest WhatsApp

Верховна Рада не підтримала законопроект № 10279 щодо врегулювання капеланської діяльності у Збройних Силах України та інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях.

Кілька спроб проголосувати за включення цього законопроекту до порядку денного сесії завершилися невдало. Загалом шість невдалих голосувань відбулося під час засідань Верховної Ради 14 та 16 травня.

Слід зауважити, що законопроект № 10279, внесений до парламенту Президентом України Петром Порошенком, не узгоджувався з релігійною спільнотою, зокрема не було консультацій з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

Натомість, у парламенті також знаходяться інші законопроекти з проблематики військового капеланства – № 10244 та № 10244-1, які розроблялися протягом останніх трьох років за участі профільних експертів та релігійної спільноти, зокрема Ради у справах душпастирської опіки при Міноборони.

Більше про капеланство:

Як повідомляв ІРС, законопроект «Про військове капеланство» вже кілька років доопрацьовується, з огляду на нові вимоги до душпастирської опіки в умовах російської агресії. Зокрема, обговорення цієї законодавчої ініціативи відбулося в комітетах Верховної Ради, а також під час низки круглих столів, ініційованих Українською Греко-Католицькою Церквою.

Інститут релігійної свободи 

Попередня публікація

Що не так з “офіційним” святкуванням Дня батька в Україні

Наступна публікація

Віце-прем’єр обговорив з Радою Церков створення Держслужби етнополітики

1 Коментар

  1. Андрій
    17.05.2019 at 12:12 — Відповіcти

    Військове капеланство в підвішеному стані
    Всі вбачають у ньому користь, але зробити крок немає «політичної волі»
    На жаль…

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *