Християнські новини

В Україні проходить спецоперація з припинення діяльності реабілітаційних центрів

По всій Україні проходить масштабна спецоперація з припинення діяльності незаконних реабілітаційних центрів. Тільки за останні кілька місяців ліквідували кілька таких центрів в Запоріжжі, Дніпропетровську, Миколаєві та Маріуполі. Як кажуть правоохоронці, в ході спецоперації були зафіксовані численні факти незаконного позбавлення волі людей за грошову винагороду, їх подальшого утримання і тортур.
Масивні ворота, високий паркан, міцні замки та решітки на вікнах – приблизно так повинен виглядати будинок, в якому насильно утримують людей. Однак тут все набагато прозаїчніше! Доглянутий двір, тепла сімейна атмосфера і доброзичливі люди.
Як розповідає Денис, колишній наркозалежний, тут він уже півтора року. Каже, що завдяки центру став по-іншому дивитися на світ.

Денис Розналевіч, реабілітант благодійного центру «Перетворення України»: «Почав в Бога вірити. Думав раніше, що все це маячня. Раніше не міг повз пройти, якщо там п’яний хтось, міг пограбувати. Зараз я краще в швидку подзвоню. Тут двері відкриті. Якщо людині не сподобалося, вона може в будь-який час взяти відкрити двері і піти».

Подібні християнські реабілітаційні центри не мають медичної ліцензії, тому людям тут допомагають морально, намагаючись вселити духовні цінності, показати на власному прикладі, що життя ще можна змінити на краще.
Зараз Андрій один з керівників центру, а 7 років тому зловживав алкоголем і ночував на вокзалі.

 «В один момент мені було важко і хлопці, яких я зустрів, говорять: пішли, поїси, поспиш, помиєшся. Тому що я був неголений і в недоглянутому стані. Я погодився, прийшов в цей центр, мене погодували, я поголився, поїв, поспав, познайомився з хлопцями».

Реабілітаційний центр надає притулок усім нужденним.
Реабілітанти спільно з громадською організацією «Червоний Хрест» часто влаштовують благодійні акції, збирають кошти і надають допомогу дитячим притулкам.
Спецоперація по звільненню цих людей з «рабства» порушила розмірене життя реабілітаційного центру. Багато з них до цих пір не можуть прийти до тями.

 «Я лежав, спав, вони прибігли, поклали на підлогу, що я міг сказати їм? Вони з автоматами і в масках » – згадує Денис.

 «Вони керівникам будинків пред’явили звинувачення, що вони нас в неволі тримають. Це чиста неправда» – ділиться Сергій, один з реабілітантів.

Всіх забрали в поліцію на допит. Як кажуть реабілітанти, ніхто з них не підтвердив те, що їх тримали в неволі. Після допиту в поліції всі «звільнені з рабства» дружно повернулися в свій реабілітаційний центр, тому що просто не було куди йти.
Ігор Карамишев, начальник управління по боротьбі зі злочинністю, пов’язаними з торгівлею людьми ГУ ПП в Донецькій області: «Докази збирали кілька місяців. Зі співробітниками Управління по боротьбі зі злочинністю, пов’язаними з торгівлею людьми, та Слідчого управління Донецької області задокументовано факти трудової експлуатації в реабілітаційних центрах, створених під вивіскою “Всеукраїнська благодійна організація”».
Керівники центрів затримані. За фактом відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.149 КУ «Торгівля людьми».

Геннадій Мохненко, пастор, директор благодійного фонду “Республіка Пілігрим”: «Як ця работоргівля виглядає? Приїжджає мамка, батя і привозять ледве живого сина-наркомана, благають забрати, бо він неосудний. Його залишають в наших ребцентрах, батьки їдуть, а він там візьме і записочку напише: «мене в рабство взяли». А ще і скаже, що змусили працювати, тому що його попросили піти в курнику прибрати. Таким чином, служителів церкви перетворюють на работорговця».

Ще рік тому в Україні планували скласти реєстр християнських реабілітаційних центрів. Крім того, для контролю прикріпити до кожного з них дільничного інспектора.
Сьогодні ситуація з ребцентрами викликала великий резонанс в суспільстві. У Маріуполі відбувся круглий стіл, до складу якого увійшло керівництво ребцентрів і поліції області. Для того, щоб реабілітаційні центри і надалі діяли в рамках чинного законодавства, було прийнято рішення створити робочу групу.

Олег Ягольник, заступник начальника ГУМП в Донецькій області: «Маріуполь входить в 10 найбезпечніших міст України, це дійсно так. Я коли приїхав до Маріуполя, здивувався цьому. Я думаю, важливий внесок в це внесла ваша організація. Тому, якщо є проблеми, то давайте сідати і покроково розбирати їх».

Більше про реабілітаційний центр:

Сьогодні діяльність чотирьох ребцентрів в Маріуполі практично паралізована. Знаючи, що їх керівника звинувачують у незаконній трудовій експлуатації людей, колишні наркозалежні бояться працювати. А немає роботи, немає і необхідного забезпечення! За останні кілька днів уже були випадки, коли реабілітанти в пошуках заробітку йшли з центру і, на жаль, поверталися до колишнього життя.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Читайте нас в Телеграм

за матеріалами: mariupolskoe

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button