Домашня » Новини » В Ізраїлі розкопали найбільше стародавнє місто епохи неоліту

В Ізраїлі розкопали найбільше стародавнє місто епохи неоліту

7
Shares
Pinterest WhatsApp

Археологи виявили недалеко від Єрусалима найбільше в Ізраїлі місто епохи неоліту. В ході розкопок, які проводило Управління старожитностей в околицях селища Моца в Єрусалимському коридорі, було виявлено поселення, що датується пізнім кам’яним віком. Це найбільший населений пункт в Ізраїлі і один з найбільших в світі, що датується неолітом.

Селище був виявлене в ході підготовчих робіт перед прокладкою шосе N16 – новим в’їздом до Єрусалиму. Він розташований на березі потоку Сорек в п’яти кілометрах на захід від Єрусалима – на древній дорозі, яка піднімалася сюди від прибережної низовини. Вчені вважають що люди оселилися тут ще 20 тисяч років тому. Достовірність такого датування викликає чимало запитань, і ставить під сумнів еволюційну теорію.

“Вперше ми знаходимо населений пункт, в якому 9000 років тому проживали щонайменше дві-три тисячі чоловік. Навіть в наш час таке населення характерно для селищ міського типу”, – розповіли керівники розкопок Хамуді Халайла і Кобі Варди.

Будівлі в знайденому поселенні зводилися з каменю – як житлові будинки, так і адміністративні та культові будівлі. При їх обробці використовувалася штукатурка. Між будинками – провулки. За словами археологів, це свідчить, що забудова мала не стихійний характер.

“Виявлено і захоронення, які нерідко розташовані прямо в будинках. Людей ховали разом з речами, які повинні були служити власникам в потойбічному світі. Ці предмети свідчать про розвинуті торгові зв’язки з далекими країнами”, – говорять фахівці.

Вчені витягли з могил в стародавньому місті вироби з анатолійского вулканічного скла, черепашки з Середземного та Червоного морів, кам’яні браслети майстерної роботи, призначені, швидше за все, для дітей, намиста з раковин молюсків.

Знайдено також значна кількість кремнієвих знарядь, включаючи тисячі наконечників стріл, сокири, ножі. У коморах збереглися зерна бобових, в першу чергу сочевиці. Це свідчить про розвинене сільське господарство. Кістки тварин, особливо овець, вказують, що полювання вже потіснило тваринництво.

“Місто епохи неоліту викликає величезний інтерес в науковому світі. Раніше вважалося, що в цей час Іудея була безлюдною, а великі поселення знаходилися по той бік Йордану і в Північному Леванті. На глибині всього в кілька десятків сантиметрів знайдений розвинений населений пункт з різноманітним економічним життям. Так що наші уявлення про неоліт доведеться переглядати “, – кажуть археологи, додаючи, що розкопки будуть продовжені.

Більше про археологічні знахідки в Ізраїлі:

Тепер перед ученими стоїть непросте завдання: як поєднати продовження пошуків з будівництвом шосе, яке повинно пройти через стародавнє поселення. Археологи кажуть, що велика частина селища буде збережена.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Телеграм Слово про Слово

Читайте нас в Телеграм

Джерело: newsru.com


Previous post

Дослідження ДНК филистимлян підтвердило: Ізраїль - єврейська земля

Next post

Християн в Китаї відправляють у табори для перевиховання

No Comment

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *