Домашня » Новини » В Еритреї за останні два місяці заарештували 150 християн

В Еритреї за останні два місяці заарештували 150 християн

1
Поширень
Pinterest WhatsApp

Щонайменше, 150 еритрейських християн були заарештовані урядовими чиновниками протягом останніх двох місяців. За даними World Watch Monitor, деякі із заарештованих містилися в підземній в’язниці, що складається з тунелів.

Найостанніші арешти відбулися 18 серпня 2019 року, коли співробітники ерітрейской служби безпеки затримали 80 християн з Годаіф, району недалеко від аеропорту столиці Асмери. Їх доставили в поліцейську дільницю, і з тих пір їх там тримають, повідомив World Watch Monitor – місцеве джерело.

Через чотири дні, 22 серпня, Організація Об’єднаних Націй вперше відзначала щорічний День пам’яті жертв насильства з релігійних мотивів.

«У цей день ми підтверджуємо нашу незмінну підтримку жертвам насильства на основі релігії і переконань. І ми демонструємо цю підтримку, роблячи все можливе для запобігання таких нападів і вимагаючи притягнення винних до відповідальності », – сказав генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

Нинішні дії уряду Еритреї по відношенню до християн почалися 23 червня 2019 року, коли співробітники служби безпеки Еритреї заарештували 70 членів релігійної місії «Церква Христа» у другому за чисельністю місті Еритреї – Керен. Члени церкви, серед яких 35 жінок та 10 дітей, були доставлені до в’язниці Ашуфера, в 25 км від міста.

Тюрма являє собою велику підземну тунельну систему, і умови, в яких утримуються затримані, дуже суворі, повідомило місцеве джерело. Це місце далеко від головної дороги, сказало джерело, і це «означає, що будь-який, хто хоче відвідати там своїх близьких, повинен буде пройти як мінімум 30 хвилин, щоб дістатися до входу. Ув’язнені змушені копати додаткові тунелі, коли потрібно більше місця для розміщення ув’язнених ».

Після арештів урядовці також закрили церковну школу, повідомило місцеве джерело, особа якого World Watch Monitor приховує з міркувань безпеки.

Релігійна місія «Церква Христа» була останньою християнською церквою, яка досі залишалася відкритою в місті з переважно мусульманським населенням в 90 км на північний захід від Асмери. Вона була заснована більше 60 років тому і колись мала школи і дитячі будинки по всій країні, за даними групи по захисту релігійної свободи CSW.

Релігійна місія «Церква Христа» очікувала державної реєстрації з тих пір, як подала заявку в 2002 році, коли уряд прийняв новий закон, який забороняє в Еритреї всі церкви, крім монофізитскої Еритрейської Церкви, Католицької і Євангелічно-лютеранської Церков, а також сунітського ісламу.

16 серпня шість християн, також з Керена, які були державними службовцями, були доставлені в суд в Асмері, де суддя наказав їм відмовитися від своєї віри. Шестеро відповіли, що вони «не вестимуть переговори про свою віру» і «продовжать слідувати за Ісусом», сказало джерело. «Як повідомляється, суддя сердито звелів їм піти, поки він обдумує наступні кроки. Вони не знають, коли очікувати його нового рішення.

За словами джерела, придушення уряду призвело до того, що інші християни, які жили в Керен, зникли.

Це було за червневим захопленням урядом усіх католицьких медичних клінік в країні і арештом п’яти монофізитських священиків. Ці кроки спонукали спеціального доповідача ООН з прав людини в Еритреї Даніелу Кравець закликати уряд підтримати свободу віросповідання своїх громадян і «звільнити тих, хто був поміщений у в’язницю за свої релігійні переконання».

У травні група моніторингу ООН заявила, що «тисячі» християн знаходяться під вартою, оскільки «в Еритреї як і раніше відмовляють в релігійній свободі», і запитала, чому ООН не стежить за ситуацією уважніше.

Більше про переслідування на християн:

Раніше про-урядові єпископи Церкви Еритреї вигнали монофізитського патріарха еритрейського абуна Антоніос за звинуваченням у єресі. Антоніос перебував під домашнім арештом з 2007 року, коли він відмовився підкоритися спробам режиму втручатися в справи Еритрейської Церкви.

Еритрея займає 7-е місце в списку світових спостерігачів Open Doors 2019 з 50 країн, в яких християнам живеться найважче.

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Джерело: invictory.org


Попередня Стаття

24 Серпня 1991 року - День відновлення незалежності України

Наступна Стаття

Церкви в США випустили декларацію про технології та етику

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *