Домашня » Новини » Зареєстровано законопроект, який пропонує святкування Різдва 25 грудня

Зареєстровано законопроект, який пропонує святкування Різдва 25 грудня

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

В Верховній Раді зареєстровано законопроект №5496, який пропонує законодавчо затвердити святкування Різдва 25 грудня. Його внесли 24 представники різних політичних сил, різних конфесій та релігійних переконань. Всі зійшлися на думці – Україна повинна розпочати традицію святкувати Різдво разом з усім світом – повідомляє народний депутат Павло Унгурян.

Депутати пропонують внести зміни до чинного переліку святкових і неробочих днів, додати: 25 грудня – Різдво Христове, залишаючи при цьому 7 січня вихідним днем. Кабінету Міністрів України рекомендується у двомісячний термін:

  • привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
  • забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;
  • відповідно до компетенції забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом.

З приводу реєстрації законопроекту депутатами було проведено брифінг, на якому народні обранці пояснили причину пропонованої законодавчої ініціативи.

Свою ініціативу парламентарі аргументують тим, що згідно зі статистичними даними Мінкультури окрім близько 23172 православних, греко-католицьких і деяких інших християнських громад, які відзначають Різдво христове 7 січня за Юліанським календарем, на сьогодні в Україні нараховується близько 11000 релігійних католицьких і протестантських громад (біля 30% від усіх релігійних організацій України), які святкують Різдво Христове за Григоріанським календарем, тобто 25 грудня.

Більше про святкування Різдва 25 грудня:

Тож оскільки значна кількість віруючих України відзначає Різдво Христове в інший день, ніж визначений на законодавчому рівні як вихідний день, автори законопроекту пропонують забезпечити права значної частини населення України на святкування Різдва Христового того дня, який відповідає їх релігійним та світоглядним переконанням, і долучити цей день до числа офіційних святкових днів України.

 

Попередня Стаття

В авіакатастрофі в Колумбії вижили троє християн

Наступна Стаття

Асамблея Ради Європи захистила права дітей на релігійну освіту

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *