Християнські новини

У Ватикані зробили доповідь про релігійні переслідування християн

Представник Ватикану розповів про релігійні переслідування християн в світі. Заступник секретаря із зовнішніх зв’язків Святого престолу Антуан Камільєрі виступив 15 липня в Римі з доповіддю про переслідування християн в світі, повідомляє Слово про Слово з посиланням на Vatican News.
Прелат зазначив, що «збереження присутності християнських громад – особливо там, де вони не належать до більшості, – виходить далеко за рамки символічного питання. Мова йде про переконливе свідоцтво християнської віри і того факту, що мирне співіснування безлічі релігій можливе лише при повазі до гідності кожної людини».
На тлі тривожної картини сучасного світу, яку Папа Франциск визначив як «свого роду геноцид, викликаний загальною і колективною байдужістю», християнську присутність «систематично витісняють з суспільства і культури, навіть у тих районах, де вона має свої витоки», підкреслив прелат.
“Дискримінація, насильство і переслідування будь-якої людини, особливо з-за його релігійних переконань і світогляду, морально неприйнятні і негожі.  В останні роки ми стали свідками нападів на групи і на окремих осіб, в різних релігійних контекстах, з боку терористів, екстремістських груп і релігійних фанатиків, які не мають ніякої поваги до життя сповідників іншої віри, причому цей феномен охоплює багато релігійних громад в усьому світі”.
Посилаючись на декларацію, підписану в Абу-Дабі Папою Франциском 4 лютого цього року, прелат зазначив ризик «політичного маніпулювання релігіями», який стосується не тільки недержавних суб’єктів, таких як терористи або релігійні екстремісти. Також і уряди, підкреслив монс. Камільєрі, «повинні запитати самих себе, в якій мірі вони віддані захисту релігійної свободи і боротьби з переслідуваннями. Буває, що, з одного боку, вони не виправдовують і засуджують ці акти, з іншого ж боку – співпрацюють в політичній, економічній, комерційній, військової чи інших сферах, просто закриваючи очі на тих, хто настільки явно порушує цю фундаментальну свободу».
На жаль, зазначив ватиканський прелат, «більшість цих злочинів продовжують відбуватися безкарно, на тлі ганебного замішання з боку міжнародного співтовариства, що не приділяє належної уваги цьому явищу».
У цьому сенсі Апостольська Столиця бачить в релігійних переслідуваннях «серйозну проблему не тільки для страждаючих християн, але і для віруючих будь-якої релігії. Подібні гоніння є посяганням на фундаментальну свободу людини». Зокрема, «становище християн, схильних до тортур і смерті, особливо болісно сприймається тими з нас, хто з’єднаний з ними глибокими духовними узами».
Ще однією формою релігійної дискримінації, за словами прелата, є зростаюча тенденція – навіть в країнах з міцною демократією – «криміналізувати або карати релігійних лідерів, коли ті проголошують основні принципи своєї релігії, особливо в сферах захисту життя, шлюбу і сім’ї».
Релігійна свобода є не тільки культурним або юридичним питанням: вона корениться в гідності самої людини і є «умовою для затвердження істини, яка не може нав’язуватися силою». У цьому сенсі «релігія може служити важливим фактором єдності і миру в лоні людської сім’ї за допомогою мотивованого пошуку загального блага, який повинен підкріплюватися діалогом».
Відкритий і чесний міжрелігійний та міжкультурний діалог є одним із засобів подолання гонінь і одним з найважливіших аспектів необхідного визнання кожної людини як «співгромадянина». У більшості конституцій йдеться, що всі громадяни рівні, хоча «зростання націоналізму в деяких країнах у поєднанні з агресивним утвердженням релігійної ідентичності може легко привести до релігійного фундаменталізму».

Більше про переслідування християн в світі:

Таким чином, підсумував монс. Антуан Камільєрі, окремі особи або групи людей, які не належать до етнічної чи релігійної більшості, можуть піддаватися дискримінації, маргіналізації і переслідувань, оскільки це більшість може бачити в державі свою виняткову власність на шкоду тим, хто не належить до їх релігії.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Читайте нас в Телеграм

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button