У Єгипті спалено понад півсотні церков

0
Поширень
Pinterest Google+

Після спалахів заворушень по всьому Єгипту ісламісти обрали тактику масових підпалів адміністративних будівель, урядових установ, поліцейських ділянок, а також коптських храмів.

CNN з посиланням на главу Коптської церкви у Великобританії повідомляє, що дотла спалені понад 50 церков, десятки будинків, установ і магазинів, що належать коптам-християнам.

Зокрема, спалена церква березня Гергіс в місті Сохаг – поселенні з найбільшою коптської громадою, Центр християнської молоді в Фаоюме, а також одна з найдавніших християнських споруд – побудована в IVстолітті церква Святої Марії в місті Мінья.

Деякі церкви вдалося відстояти. Як передає ІТАР-ТАСС, в деяких районах на захист християнських храмів вставали не тільки копти, але і мусульмани з числа місцевих жителів, шикуючись “живим щитом” навколо будівель.

За офіційними даними МОЗ Єгипту, в ході заворушень загинули 580 осіб, більше 4000 отримали поранення й численні травми.

Держдеп США та МЗС Канади виступили з осудом нападів на християнські церкви в Єгипті.

Начальник прес-служби держдепартаменту США Джен Псакі повідомила: США «обурені нападами на численні церкви коптів, що мали місце в останні дні, і найрішучішим чином засуджуємо ці вилазки. Ми також засуджуємо недавні напади на громадські установи, в тому числі поліцейські дільниці. Такому насильству абсолютно немає місця в Єгипті».

Глава МЗС Канади Джон Берд також закликав єгипетські влади «захистити віруючих і місця для здійснення богослужіння».

Більше про переслідування віруючих:

За словами міністра, «Канада переконана в тому, що становлення в Єгипті демократичної системи, в якій з повагою ставилися б до голосів всіх єгиптян, включаючи членів громадянського суспільства і релігійних меншин, – найкращий шлях до відновлення в країні спокою і процвітання в майбутньому».

NEWSru.com

Попередня стаття

ООН оголосила боротьбу з традиційною сім'єю

Наступна стаття

Баптисти проводять міжнародний місіонерський форум

Немає коментарів

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *