Домашня » Новини » Церкви в США випустили декларацію про технології та етику

Церкви в США випустили декларацію про технології та етику

0
Shares
Pinterest WhatsApp

Протестантські церкви в США випустили декларацію про конфлікт сучасних технологій (штучний інтелект) і морально-етичних принципів, і висловлюють в ній занепокоєння з приводу небезпек використання штучного інтелекту на заміну людям.

Штучний інтелект (ШІ) може бути корисний для прийняття зважених рішень та підвищення продуктивності праці, але при цьому він далеко не безпечний з морально-етичної точки зору, попереджає група південних баптистів та інших євангельських християн США в своїй декларації під назвою «Штучний інтелект: декларація принципів віри євангельської». Декларація була напрацьована на зборах, скликаних Комісією з етики та свободи віросповідання (Ethics and Religious Liberty Commission, ERLC) при Конвенції південних баптистів США. На зборах було обговорено цілий ряд проблем застосування штучного інтелекту в самих різних областях – від духовності до зовнішньої політики.

«Ми переконані в користі штучного інтелекту в області аналізу інформації і допомоги людському інтелекту, бо це прекрасний інструмент для обробки даних і прийняття рішень, який часто копіює людські здібності і при цьому перевищує їх, – йдеться в декларації. – Однак при всіх його достоїнствах в плані розрахунків, ця технологія не здатна до морально-етичних оцінок і відповідальності».

Рассел Мур (Russell Moore), президент ERLC, визнає користь новітніх технологій для духовного служіння – зокрема в справі перекладів Біблії і поширення віри. З’явилася навіть функція штучного читця священних текстів, абсолютно безцінна для сліпих прихожан. Однак він підкреслив, що не можна закривати очі і на серйозні духовні проблеми використання штучного інтелекту. Джейсон Текер (Jason Thacker), директор творчої служби ERLC, привернув експертів в теології, технологіях, юстиції та медицині для підготовки практичного посібника для одновірців. Посібник допомагає їм правильно користуватися багатьма технологіями – тими ж смартфонами і віртуальними помічниками на кшталт Siri і Alexa – без шкоди для християнської духовності, моралі і людської гідності. «Я вважаю, що штучний інтелект дає нам величезні можливості для процвітання в житті, але і несе дуже серйозні, небачені раніше небезпеки для людської гідності» – заявляє Текер, автор нової книги «Технологія і майбутнє».

Текер уподібнює сучасні технології золотому теляті в книзі Вихід, нагадуючи про те, як євреї створили його і поклонялися йому. «Якщо ми не цілком усвідомлюємо, подібно нерозумних дітей, що саме ми творимо за допомогою штучного інтелекту, – попереджає автор, – ми ризикуємо стати жертвою тієї самої спокуси – тобто можемо раптом виявити, що молимося творінню, але не Творцю».

Тейлор Барклі (Taylor Barkley), керівник служби технологій і інновацій в ліберальному інституті імені Чарльза Коука (Charles Koch Institute), зауважив, що «повністю згоден» з цим твердженням, бо «людству слід розробляти і приборкувати технології таким чином, щоб вони слугували нашому процвітанню і зменшенню людських страждань в світі». Разом з тим він вважає, що «нам слід вирішувати проблеми в порядку їх надходження, а не турбуватися даремно, не пускати стріли в кожну тінь, що нам примарилася».

У декларації підкреслюється, що штучний інтелект може бути особливо корисний для «пошуку та усунення властивої людині упередженості в прийнятті рішень». Однак штучний інтелект не повинен служити посиленню сильних, ослабленню слабких і поглибленню прірви між ними. «Ми звинувачуємо будь-які спроби делегувати штучному інтелекту людські права і моральну відповідальність під час воєн, – підкреслюється в декларації. – Ніяка нація або група не може використовувати штучний інтелект з метою геноциду, тероризму, для тортур чи інших військових злочинів». У декларації також засуджується використання штучного інтелекту для недостойних сексуальних цілей, в тому числі імітацій людських істот. «Штучний інтелект не повинен використовуватися для втручання в природну людську сексуальність і імітації Біблійних виразів людської сексуальності, допустимої між чоловіком і дружиною відповідно до Божого задуму союзу статей» – йдеться в декларації.

Автори також закликають до використання штучного інтелекту для діяльності на благо «Божого плану для людських істот». «Людство не повинно використовувати штучний інтелект та інші нові технології з метою заміни людської праці заради повного байдикування, хоча зростаюче суспільне багатство і дає нам вже таку можливість» – йдеться в декларації.

Більше про сучасні технології і християнство:

Рассел Мур в інтерв’ю для преси після зборів повідомив, що ERLC збирається розробити навчальні програми та інші матеріали в допомогу парафіянам, батькам, духовенству і наставникам недільних шкіл в питаннях використання сучасних технологій (в тому числі смартфонів і планшетів) для богоугодних і богослужбових цілей. «Саме сучасні технології викликають у нас масу морально-етичних питань в даний час» – визнав президент ERLC.

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Джерело: religionnews.com


Previous post

В Еритреї за останні два місяці заарештували 150 християн

Next post

У Мексиці вісім сімей християн вигнали з села - "Голос мучеників"

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *