Домашня » Новини » 2/3 українців вважають себе віруючими – соціологічне дослідження

2/3 українців вважають себе віруючими – соціологічне дослідження

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Українці вважають себе віруючими. Переважна більшість українців (71.7%) вважають себе віруючими, в той час як атеїстів та невіруючих в країні 7.7%. Соціологічне дослідження оприлюднив Центр Разумкова.

Традиційно рівень релігійності вищий на заході країни (90%) та нижчий на півдні та сході (60%). Чоловіки менше релігійні, ніж жінки – 62.9 проти 78.9%.

При цьому лише для 58.2% релігія є важливою, в той час як для 35.6% вона такою не є. В той же час віра в надприродну силу (вищу силу) є важливою для ще меншої кількості опитаних – 36.1%, а неважливою є для понад половини – 51%.

Цього року в соціологічне дослідження додали також питання, чи відвідували церковні богослужіння минулого тижня. В середньому по країні таких людей 23%, на заході 48%, в центрі 19%, на півдні 14.9%, а на сході – 9.4%. Цікаво, що реальний рівень участі у богослужіннях вищий, ніж задекларований. Важливо, що опитування проводилося наприкінці березня, коли в християн візантійського обряду триває великий піст і нема великих церковних свят.

Опитано 2016 респондентів віком від 18 років, теоретична похибка не більше 2.3%.

Релігійно-інформаційна служба України

Попередня Стаття

Молодіжний молитовний сніданок вперше відбувся в Україні

Наступна Стаття

Кохання чи вагітність

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *