Собор Паризької Богоматері проведе перше служіння після пожежі

4
Поширення
Pinterest WhatsApp

Площа перед головним входом до Нотр-Дам (Собору Паризької Богоматері), яку закрили після сильної пожежі в квітні цього року, скоро буде відкрита для місцевих жителів, віруючих і туристів. У месі візьмуть участь священики і кілька прихожан. Згідно з правилами безпеки, всі повинні будуть надягти будівельні маски. Перша служба в соборі Паризької Богоматері запланована на 15 або 16 червня.

Як повідомляє Інтерфакс, раніше президент Франції заявив, що Нотр-Дам необхідно відновити за п’ять років. Такі терміни викликали подив у багатьох французьких архітекторів, впевнених, що в реальності подібні роботи займуть набагато більше часу.

«Дата, яка була обрана – символічна. Це буде свято освячення собору, це означає, освячення вівтаря. Це дуже важливо зуміти добре дати зрозуміти світу, що роль собору – показувати славу Бога. Відсвяткувати причастя в цей день, навіть зовсім маленькою групою, це буде знаком цієї слави і цієї милості », – сказав настоятель Нотр-Дама Патрік Шові.

Ще в кінці квітня префектура поліції Парижа повідомила про забруднення свинцем території, розташованої поблизу Собору. Забруднення свинцем сталося під час пожежі, оскільки в несучій конструкції собору і його шпилі містилася ця речовина.

Сильна пожежа сталася в Соборі Паризької Богоматері 15 квітня. Пожежа почалася на будівельних риштуваннях, зведених над дахом собору в зв’язку з реставрацією. Собору завдано значної шкоди: обрушилися шпиль будівлі і дах.

Собор Паризької Богоматері знаходиться в самому центрі Парижа і є символом французької столиці, а також одним з найвідоміших пам’ятників в Європі. Він зводився з ініціативи паризького єпископа Моріса де Сюллі в період з 1163 по 1345 років.

До цього реставрація готичного собору проводилася в 19-му столітті: була відремонтована скульптурна частина, пошкоджена в роки Великої французької революції, зведений новий шпиль.

Більше про пожежу в Нотр-Дам:

Щорічно собор відвідують 14 млн чоловік. Крім того, Собор Паризької Богоматері фігурує в ряді художніх творів – насамперед, в однойменному романі Віктора Гюго.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Телеграм Слово про Слово

Читайте нас в Телеграм

Джерело: bog.news

Попередня публікація

Всесвітня Християнська Рада розкритикувала сербський законопроект про евтаназію

Наступна публікація

Уряд створив окремий орган влади з питань етнополітики і свободи совісті

Не має коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *