Домашня » Блог Олександра Лебедя » Вибір – що ти обираєш?

Вибір – що ти обираєш?

6
Поширень
Pinterest WhatsApp

У одному гірському поселенні жив довгожитель, відомий тим, що ніколи ні з ким не сперечався. І ось приїхав до нього кореспондент, щоб написати про нього. Журналіст бере інтерв’ю:

– Скажіть, а це правда, що Ви прожили 120 років, і жодного разу ні з ким не сперечалися?
– Так, це правда.
– Ну що, взагалі ні з ким ні з ким?
– Взагалі ні з ким ні з ким!
– І що, навіть з власною дружиною?
– Навіть з дружиною.
– Навіть зі своїми дітьми?
– Навіть з дітьми.
– І що, за 90 років ні єдиного разу?
– Жодного разу.
– Ні з ким ні з ким? – вже дратуючись, продовжує кореспондент.
– Ну так, — спокійно відповідав старий.
Кореспондент (мало не кричить) :
– Та не може цього бути, щоб Ви за усе життя жодного разу ні з ким не сперечалися!
– Сперечався, сперечався, сперечався. – мирно відповів чоловік.

В житті всі люди стикаються з негативними ситуаціями та обставинами, які в певній мірі є подразниками. Самими дрібними подразниками для прикладу, можуть бути, дощова холодна погода за вікном, або діти, які прокинулись раніше та не дають спати. Неприємний коментар до посту який ти виставив в соціальній мережі, чи кава яка закінчилась в самий не очікуваний момент. Переповнена маршрутка в яку не можна залізти, та зухвалий підліток, який не поступається місцем вагітній жінці.

Більш серйозними подразниками можуть бути втрата роботи та фінансового забезпечення, або раптова хвороба, яка вибила з колії. Конфлікт з близькою людиною з наслідками повної втрати відносин.

Згорів дім, почалась війна, потрапив в аварію. Перелік подібних ситуацій може бути занадто довгий.

Звичайно не в силах людини передбачати майбутнє, та вибирати ситуації в які вона бажає потрапляти, а в які ні. Але, те що під силу кожному, це обирати реакції на ці ситуації та подразники. У своєму виборі людина ВІЛЬНА!!!

Для того щоби відпрацювати в собі звичку обирати конструктивні реакції, перш за все потрібно передбачити НАСЛІДКИ. Наслідки бувають двох типів, один тип білий, другий тип чорний. Наші реакції приводять або до миру, або до війни, з самим собою, та з оточенням.

Наприклад.
Людину образили, вона вільна обирати свою реакцію. Варіант один, пробачити. Варіант другий помститися.

Людина збанкрутіла, вона вільна обирати свою реакцію. Варіант один, продовжувати рух. Варіант два, опустити руки та здатися.

Людина смертельно захворіла, вона вільна обирати реакцію. Варіант один, молитися та вірити в диво. Варіант два, впасти в депресію та залити свою безнадію горілкою.

Людину « підрізала» автівка виконуючи маневр, вона вільна обирати реакцію. Варіант один, припустити що це було не навмисно. Варіант два, вигукнути всі думки з приводи нахаби.

Людину залучають в процес сперечання, вона вільна обирати реакцію. Варіант один, не сперечатися як довгожитель в історії на початку статті. Варіант два, почати доводити свою правоту.

Більше про те, як обирати:

Для кожної зрілої людини, важливо подолати в собі імпульсивні реакції про які потім часто доводиться жаліти. У будь яких ситуаціях, потрібно брати паузу та обдумувати вибір своїх дій. Кожен з нас, ВІЛЬНИЙ ОБИРАТИ. Обирай конструктивні реакції, з Богом можливо все…

Попередня Стаття

Царство вам небесне!

Наступна Стаття

Хто і навіщо розвалив Радянський Союз?

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *