Домашня » Новини » Секретом збереження сувоїв Мертвого моря може бути сіль

Секретом збереження сувоїв Мертвого моря може бути сіль

1
Поширень
Pinterest WhatsApp

Храмовий Сувій – найкраще збережений з усіх 900 сувоїв Мертвого моря і дослідники лише зараз наблизилися до розгадки цього секрету.

Сувої Мертвого моря – це диво. Колекція, яка складається майже з 1000 різних рукописів, захована приблизно 2000 років під купою сміття та екскрементів летючих мишей в мережі печер в Юдейській пустелі, включає біблійні тексти, старовинні календарі та ранні астрономічні спостереження.

Серед цих таємничих артефактів (багато з яких нині є лише порваними фрагментами пергаменту) виділяється один бездоганно збережений документ. Храмовий Сувій, названий на честь опису єврейського храму, який ніколи не був побудований, є одним з найдовших (його довжина 25 футів або 8 метрів в довжину), найтонший і найпростіший для читання сувоїв.

Чому з тисячі поцвілих фрагментів, знайдених в юдейських печерах,  Храмовий Сувій  так добре зберігся після двох тисячоліть? У новому дослідженні, опублікованому 5 вересня у журналі Science Advances , дослідники намагалися це виявити, вивчивши шматок пергаменту, використовуючи кожен рентгенівський та спектроскопічний інструмент, який у них є. Вони виявили, що у сувої справді було щось, чого не мали його стародавні побратими – сліди солоного мінерального розчину, якого немає в жодному з раніше вивчених сувоїв, ні в печерах, ні в самому Мертвому морі .

На думку дослідників, наявність цих корисних мінералів свідчить про те, що сувої Мертвого моря вироблялися з вражаючим різноманіттям методів – і, що ще важливіше, знахідка може також повідомити як зберігати ці сувоїв у майбутньому.

“Розуміння властивостей цих мінералів особливо важливо для розробки відповідних методів консервації для збереження цих безцінних історичних документів”, – написали дослідники у дослідженні.


Попередні дослідження показали, що Храмовий Сувій був несхожим на більшість інших фрагментів Мертвого моря, оскільки він складався з декількох чітких шарів: органічного шару, виготовленого зі шкіри тварин, яка служила основою пергаменту; і неорганічний шар мінералів, який, можливо, втирався під час процесу «кінцевої обробки» пергаменту. Хоча всі сувої Мертвого моря виготовлені зі шкур тварин – зазвичай їх беруть від корів, козлів чи овець перед тим, як їх очистити та розтягнутими на стелажі – лише деякі з них показали докази обробки, пишуть дослідники.

Щоб розібратися, з чого зроблений цей неорганічний шар, і чи навмисно його втирати, команда вивчила фрагмент Храмового Сувою за допомогою рентгенівського сканування та комбіновану спектроскопію – методики, яка розкриває хімічний склад речовини, спостерігаючи, як лазерне світло розсіює різні хімічні елементи. Вони виявили, що сувій був покритий сумішшю солей, виготовлених із сірки, натрію , кальцію та інших елементів. Однак ці солі не відповідали елементам, знайденим природним шляхом на дні печери або в Мертвому морі, що виключає природне походження.

Більше про Сувої Мертвого моря:

Храмовий Сувій, підсумовували автори, повинен був закінчений незвичним способом, який не застосовувався на жодних інших відомих сувоях Мертвого моря. Можливо, що це сольове покриття сприяло неповторному збереженню зовнішнього вигляду Храмового Сувою, пише команда, але, тим не менше, воно також може бути інгредієнтом можливого знищення сувоїв. Оскільки, як відомо, солі, виявлені на сувій, висмоктують вологу з повітря, їх присутність може «прискорити деградацію [сувою] при неправильному зберіганні, вважають автори.

Джерело: livescience.com

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

 


Попередня Стаття

Археологи знайшли містечко Еммаус, де Христос з'явився після воскресіння

Наступна Стаття

Що має змінитися в українських школах у новому навчальному році?

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *