Християнські новини

Ризикована поведінка у підлітків. Чи можна допомогти?

Українські підлітки постійно стоять перед вибором: випити чи не випити, закурити чи не варто. Доступність поганих звичок вже навіть не дивує: і до алкоголю, і до цигарок можна запросто дібратися.
BBC NEWS Україна опублікували дослідження, присвячене здоров’ю та поведінці молоді, організоване ЮНІСЕФ. 13 тисяч українських учнів віком від 10 до 17 років запитали про вживання алкоголю, паління, секс, і ось яку статистику отримали:
Близько 20,1% опитаних учнів пробували курити. В цілому курців серед дітей стає менше –  у 2014 році таких дітей було 30%, у 2002 році – 57%.
Серед 10-річних дітей кожний сьомий пробував алкоголь хоча б раз. Серед 17-річних такий досвід мають 61,9 % підлітків. Четверта частина підлітків хоч раз у житті були п’яними.
7,8% підлітків віком 13-17 років вживали марихуану хоча б один раз.
Серед 13-17-річних підлітків кожен четвертий хлопець – 24%, та кожна восьма дівчина – 12,4% займались сексом.
Кожен третій підліток, який займався сексом, не використовував презерватив під час першого статевого акту. Майже кожен четвертий хлопець та кожна третя дівчина, серед тих, хто має досвід статевих стосунків, не використовували презерватив під час останнього статевого акту.
Практично кожен десятий з підлітків, хто займається сексом, сказали, що зробили це перший раз у 12 років і раніше. Майже кожен сьомий підліток, у кого був секс, зізнався, що вік їхнього першого статевого партнера був 19 років або старше.
Тільки 12,1% серед опитаних підлітків віком 10 – 17 років мають правильні знання про шляхи передачі ВІЛ.
Опитування продемонструвало, який вплив має родина на здоров’я підлітків. Так, третина матерів учнів шкіл не знає, чим займаються їхні діти у вільний час. Майже половина учнів сказали, що батько не знає, хто їхні друзі.
Кожен третій підліток ніколи не грається вдома у спільні ігри з батьками, а кожен п’ятий ніколи не займається спортом разом із батьками.
Підлітковий вік вважається найскладнішим періодом у житті людини. Саме тому ми, дорослі, повинні підтримувати підлітків, молитися за них, надавати практичну допомогу. Нагадувати, що це лише етап життя і він пройде.

Що можуть робити батьки, аби допомогти підліткам:

  1. Спільно проводити час. Сімейні вечори, розваги з батьками, можливість разом вивчати уроки, навіть сніданок без телефонів – важливий час для розвитку стосунків. Хоч підлітки і виглядають дорослими, всередині вони діти, які потребують уваги, спокою, любові і турботи.
  2. Цікавитися життям. Не контролювати повністю, а бути в курсі. Варто ставити запитання підлітку і по-справжньому цікавитися його життям, знати друзів, улюблене кафе, ненависний предмет. Якщо підліток відчуватиме справжню цікавість, то зможе легко розповідати навіть секретні речі. Ба більше, варто спілкуватися з вчителями, аби дати зрозуміти, що вас це теж стосується і цікавить. Шкільне життя – те, що займає більшість часу дитини.
  3. Серйозні розмови. Якщо ви не хочете, аби дитина курила, вам потрібно чітко обґрунтувати свою позицію щодо цього. Сказати, що не можна робити і чому це не можна робити. Встановити межі дозволеного. Звісно, якщо ваші слова розходяться з діями, підлітку буде важче зорієнтуватися.
  4. Молитися. Хоч би яким чудесним батьком чи мамою ви не були, скільки б не говорили і не проводили час з підлітком, вберегти його від усього ви не здатні. Тому моліться за нього і просіть у Бога захисту для нього і мудрості у вихованні для вас.

Більше про виховання підлітків:

Соціологічне опитування провів у 2018 році Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка спільно з ЮНІСЕФ у 287 навчальних закладах, де опитали понад 13 тисяч респондентів в Україні.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Одне повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button