Домашня » Новини » Розкопали вулиці столиці давнього царства Хеттів

Розкопали вулиці столиці давнього царства Хеттів

0
Shares
Pinterest WhatsApp

В районі Богазкале турецької провінції Чорум розкопали район стародавнього Хеттського царства Хатуси. Хетти – давній народ індоєвропейської мовної групи, який населяв східну частину Анатолії ( Туреччина).

“Цього року ми ведемо роботи в новому відкритому районі, відомому як “нижнє місто”, – розповів керівник розкопок доцент Німецького інституту археології доктор Андреас Шахнер, повідомляє Regnum.

Розкопки Хатуси тривають вже 113 років. У 2019 році разом із розкопками зайнялись реставрацією.

“В основному ми працюємо над розкопками будівель. Ми вивчаємо архітектуру, що відноситься до часів ассирійських торгових колоній, яка пережила пожежі. Цей період, що передував хеттам, не був належним чином вивчений в Хатусі. Під час розкопок у нас є можливість своїми очима побачити побут людей тієї епохи, віддаленої від нашої на 3,5-4 тис. років”, – каже доктор.

Більше про археологічні знахідки:

Хетти – давній народ індоєвропейської мовної групи, який населяв східну частину Анатолії ( Туреччина). В Біблії хетти згадуються як великий народ, землі якого сягали “від пустелі і Лівану до річки Євфрату… і до великого моря на захід…”, а також як етнічна група, яка проживала в Ханаані у часи патріархів і аж до часів Соломона. ( Бут. 15:29; Повт. З. 7:1; Суд. 3:5 і яка іменується в Біблії “діти Хета” (Бут. 23:3), сина Ханаану (Бут. 10:15).

Аладжа-Хююк – релігійна столиця хетів, потужної індоєвропейської держави бронзового століття, неодноразово згадується в Біблії. Був важливим культовим і культурним центром. Вчені ідентифікували тут фригийский, елліністичний, римський і візантійський періоди. В різний час в Аладжі-Хююке виявлені храми, монументальні будівлі, приватні будинки, канали, міський вал, монументальні ворота з сфінксами, ортостати (вертикальні плити). Всі вони датовані хеттским періодом. Аладжа-Хююк знаходиться на північний схід від руїн столиці хеттів Хаттуси. Зараз тут знаходиться невелика турецьке село.

Джерело: gazeta.ua

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

 


Previous post

Діти з релігійним вихованням щасливіші та мають міцніше здоров'я

Next post

Як і хто винайшов наркоз?

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *