Домашня » Актуальне » Дев’ять фактів про підлітковий алкоголізм

Дев’ять фактів про підлітковий алкоголізм

1
Поширень
Pinterest WhatsApp

Статистика поширеності алкоголізму в підлітковому віці лякає своїми масштабами. Психологи, педагоги і медики переконані: це не проблема конкретних сімей, в яких хлопці починають випивати, – це соціальна проблема, яку треба вирішувати на державному рівні, адже в 76% випадках алкоголізм з’являється до двадцяти років. Щоби проілюструвати масштаби пристрасті до алкоголю в підлітковому віці, наведемо декілька фактів:

Згідно з дослідженнями ВООЗ, в Україні 40% дітей у віці від 14 до 18 систематично вживають алкоголь. У США цей показник дорівнює 30%.

Основна причина вживання алкоголю підлітками – самоствердження. Згідно з дослідженнями Швейцарського інституту по боротьбі з алкоголізмом, більшість підлітків спонукає вживати алкоголь бажання самоствердитися серед однолітків (Німеччина – 56,9%; Франція – 52,1%; Італія – 65,8%).

У це ж число входять відповіді: «Мені це подобається», «Мені подобається стан легкого сп’яніння», «Просто мені нудно».

На другому місці стоїть вплив і тиск однолітків (Німеччина – 31,1%; Франція – 52,1%. На останньому місці – зняття психічної напруги (Німеччина – 12,0%; Франція –12,8%; Італія –15,4%).

Дівчата сприйнятливіші до зловживання алкоголем, ніж хлопчики. 59% дівчаток-підлітків, опитаних під час масштабного дослідження в США, вважають, що алкоголь допомагає їм впоратися з проблемами вдома і в колективі.

Алкоголь шкодить більше дівчаткам, ніж хлопчикам. За даними, отриманими вченими Університету Каліфорнії і Стенфордського Університету, у дівчаток-підлітків, які випивають, швидше знижується увага і псується робоча пам’ять, ніж це відбувається у юнаків. Вчені виділили причини сильнішого впливу алкоголю на мозок дівчаток: повільніший обмін речовин; більш ранній, ніж у хлопців, розвиток мозку; більша кількість підшкірного жиру; менша вага; гормональні відмінності статей.

Пияцтво підвищує ризик сексуального насильства. Це підтверджують дослідження вчених з Медичного Університету Південної Кароліни. Піддаються насильству дівчатка або на вечірках, або самі потрапляють у неприємні ситуації в стані алкогольного сп’яніння.

Ризик алкогольної залежності вищий у підлітків, яких у сім’ях долучають до культури пиття. Найчастіше батьки підлітків переконані, що краще дитина буде випивати вдома, в колі сім’ї, ніж на вулиці в невідомій компанії. Вже з десяти років, а то й раніше, дитині пропонують спробувати алкоголь під час сімейних застіль. Але таке ставлення з боку членів сім’ї є однією з істотних причин збільшення масштабів алкоголізму серед підлітків. Як кажуть, «п’яниці породжують п’яниць». Лише повне неприйняття алкоголю в сім’ї дозволяє зменшити ризик того, що дитина в майбутньому долучиться до алкоголю.

Молодші брати і сестри питущих підлітків з більшою ймовірністю теж будуть випивати. Соціолог Еббі Фаганья провів дослідження, в якому взяли участь 1370 підлітків. У сім’ях, де старші діти зловживали алкоголем, 40% підлітків почали пити. У сім’ях з непитущими старшими дітьми тільки 10% підлітків стали зловживати алкоголем.

Алкоголізм у підлітків розвивається за лічені місяці. Якщо у дорослої людини алкоголізм формується протягом декількох років, то підлітки значно швидше адаптуються до змін навколишнього середовища. Тому всього за кілька місяців у питущої дитини може розвинутися найсильніша алкогольна залежність. І це стосується не тільки міцних алкогольних напоїв. Так званий «пивний» алкоголізм в даний час набирає обертів, а пиво та слабоалкогольні напої – якраз те, чим в основному забавляються сучасні школярі.

Більше про алкгололізм:

В Україні пивний алкоголізм вважається однією з національних особливостей. Пиво у нас є, і воно дешеве, а реклама цього напою вважається чи не найпідступнішою ланкою в механізмі розвитку алкоголізму серед підлітків. Хлопці та дівчата 14-18 років випивають протягом дня по кілька пляшок пива, не замислюючись про те, що пляшка пива впливає на організм так само, як 60 мл горілки.

Тетяна Корякіна

Попередня Стаття

Як боротися з алкоголізмом?

Наступна Стаття

Загроза алкоголізму

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *