Президент пообіцяв зміни в сімейній політиці

5
Поширень
Pinterest Google+

Під час засідання Ради регіонального розвитку Київської області, яке проходило в Броварах Президент України Петро Порошенко заявив: “У сімейній політиці будуть зміни, на 3-4-ту дитину будуть збільшені виплати для підтримки сімей та стимулювання народжуваності … ”

Зараз на кожну дитину держава надає підтримку в розмірі 860 гривень, також діє проект “Муніципальна няня”, який передбачає виплату 1626 гривень тим батькам, які офіційно оформлять няню. Однак ефективність такої політики сумнівна, оскільки витрати на послуги няні і навіть на сплату самих податків перевищують запропоновані засоби.

Досвід багатьох європейських держав в сімейній політиці свідчить про продуману підтримку сімей при народженні дітей. Для порівняння в Польщі – 3% бюджету направлено на підтримку сімей.

Державна сімейна політика повинна трактуватися як стратегічна інвестиція суспільства і державних інститутів. Польща є однією з країн, де жінки статистично народжують найменшу кількість дітей в Європі, що призводить до багатьох соціальних і економічних проблем в країні. Особливо гостро це відчувається враховуючи велику міграцію поляків в інші країни Європейського Союзу.

В сучасних умовах, чинний уряд Польщі підтримує сім’ю і розвиває просімейних політику, вважає, що сім’я повинна бути в центрі соціальної політики держави. Від якості життя в родині залежить якість життя в країні, якість соціальних зав’язків, демографічна ситуація, привабливий інвестиційний клімат, рівень життя населення.

Витрати державного бюджету Польщі на розвиток сімейної політики в валовому внутрішньому продукті свідчать про позитивну динаміку (від 1,30 відсотка в 2013 до 3,11 відсотка у 2017 році) і в середньому за останні 5 років склали 2,15 відсотка.

З 2016 року в Польщі реалізується Державна програма “Сім’я 500+”, основними цілями якої є поліпшення якості життя сімей; зменшення бідності населення і покращення демографічної ситуації в країні через збільшення дітонародження.

Вагомою перевагою даної програми є той аспект, що програма не передбачає соціальну допомогу сім’ям, а спрямована на підтримку виховання дітей – часткове покриття витрат пов’язаних з вихованням і задоволення їхніх життєвих потреб. Кількість сімей, що беруть участь в Програмі становить 2600000., найбільшу частку з яких займають сім’ї з двома дітьми (58 відсотків).

У 2017 фінансування програми було передбачено в основному у напрямку “Освітні послуги”, в тому числі їх надання для прийомних сімей.

Більше про державну політику у сфері сім’я:

Завдяки програмі “Сім’я 500+” Польща стала світовим лідером за рівнем фінансування соціальної політики з такими економічними результатами: кількості сімей, які отримують тимчасову соціальну допомога зменшилася на 11 відсотків; кількість сімей, які отримували цільову соціальну допомогу зменшилася на 28 відсотків.

Планується, що в наступні роки Програма “Сім’я 500+” буде основною соціальною програмою уряду Польщі.

Джерело: gcshelp.org

Попередня стаття

В Індії відбулося 29 нападів індуїстів на християн

Наступна стаття

Випущено Альманах, під назвою “500 років Реформації”

Немає коментарів

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *