Порожня могила

0
Поширень
Pinterest Google+

Для більшості християнських свят притаманні якісь особливі символи. Приміром, Різдво зазвичай асоціюється із Віфлеємською зіркою, Трійця позначається полум’яними язиками тощо. Свято Пасхи теж має свою символіку. Але це не традиційні розмальовані яйця, зайці чи духмяні паски. У Біблії читаємо, що основою цього свята стала порожня могила у саду недалеко від Голгофського пагорба.

У шістнадцятому розділі Євангелії від Марка читаємо про те, що на світанку дня першого в тижні декілька жінок прийшли до гробу, де був похований Ісус, щоб намастити Його тіло пахощами. «І говорили одна одній: «Хто відвалить нам каменя від могильних дверей? А зиркнувши, …побачили там юнака, що праворуч сидів, і був одягнений в білу одежу, – і жахнулись вони. А він промовляє до них: «Не жахайтесь! Ви шукаєте Розп’ятого, Ісуса Назарянина. Він воскрес – нема Його тут! Ось місце, де Його поховали були. Але йдіть і скажіть учням Його та Петрові: Він іде в Галілею попереду вас, – там Його ви побачите, як Він вам говорив» (Мр. 16:2-7).

Відвалений камінь і порожня могила – ось справжні атрибути Великодня.

Порожня могила голосно свідчить про те, що Христа немає серед мертвих, що Він воскрес. Після смерті Христа вона була свідченням жінкам, які принесли пахощі до гробу Христового, і учням, зокрема Івану та Петру. А сьогодні, на початку третього тисячоліття, вона свідкує нам.

Жінки бажали намастити тіло мертвого Христа пахощами. На превеликий жаль, служіння багатьох християн сьогодні можна охарактеризувати як служіння мертвому Месії. Ми виконуємо певні традиції і обряди тому, що наші попередники робили щось подібне. Ми промовляємо слова молитов, співаємо пісень, але в серці немає відчуття живого Спасителя.

Сьогодні живий Месія шукає зустрічі з нами. Він – Цар і Бог, вартий довіри.

Порожня могила була також свідченням для Петра, який відрікся від улюбленого Спасителя і вже не знав, чи можливо було повернутися до Нього.

Друже, якщо ти скоїв великий гріх, який тягарем лежить у тебе на серці, згадай слова Ангола, який наказав сповістити і Петра про воскресіння Христове. На разі ці слова лунають і до тебе. Прийди до Ісуса таким, яким ти є, з усіма твоїми гріхами і тягарями.

Христос не залишився у гробі. Він живий і царює у славі. Він чекає зустрічі із кожним. Повір Йому, покайся і живи за Його заповідями. Не зволікай і поєднай своє життя з воскреслим Ісусом!

Олександр Чмут 

Попередня стаття

Старе минуло, тепер усе нове - Сергій Рачинець

Наступна стаття

Живий!

Немає коментарів

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *