Домашня » Новини » Північна Ірландія переживає сплеск нападів на церкви та інші об’єкти

Північна Ірландія переживає сплеск нападів на церкви та інші об’єкти

0
Shares
Pinterest WhatsApp

Пройшли десятиліття з тих пір, як в Північній Ірландії відбувалося насильство між двома сторонами, в значній мірі вибудуване уздовж католицько-протестантського розколу з питання британського правління. Тепер, схоже, релігійні організації всіх напрямків – католики і протестанти, євреї та мусульмани – однаково страждають в цьому регіоні від насильства.

У новому звіті організації «Християнське дослідження і освіта» (CARE) говориться, що в Північній Ірландії майже кожен день відбувається напад на той чи інший культовий об’єкт. За останні три роки 445 злочини були зареєстровані як такі, що заподіяли шкоду релігійним будівлям, церковним установам або кладовищам в 11 поліцейських округах Північної Ірландії.

«Наше дослідження показує, що злочини проти місць відправлення культу відбуваються в Північній Ірландії майже кожен день», – сказав Марк Бейлі, співробітник компанії CARE, яка є громадською благодійною організацією. «Це не обмежене однією територією, і є зареєстровані приклади в кожному поліцейському окрузі по всій провінції». Але все ж найбільша кількість таких злочинів, мабуть, відбувається в Белфаст Сіті.

«В одному особливо шокуючому прикладі пресвітеріанська церква Сентфілд-роуд постраждала від двох підпалів в липні 2016 року, і на ремонт будівлі церкви пішло цілих два роки», – сказав представник компанії CARE. «В іншому, більш недавній випадок, у Великодню неділю цього року, ключову дату в християнському календарі, церква Святого Серця в Баллікларе була атакована фарбою», – зазначає Марк Бейлі.

«Я не можу зрозуміти, що відбувається в голові людини, якщо вона хоче завдати шкоди іншим людям», – сказав в інтерв’ю BBC католицький священик Педді О’Кейн. «Мені їх більше шкода. Кожен раз, коли вони роблять це, в їх житті відбувається щось жахливе », – зазначив клірик після нападу на його храм, вчиненого 24 травня.

Мотиви нападів були зафіксовані в звіті CARE.

У той же час, шкода не обмежується християнськими церквами. Белфастська синагога і белфастський ісламський центр також зазнали матеріальних збитків за останні 10 років.

Компанія CARE зазначає, що необхідно державне фінансування для поліпшення безпеки місць відправлення культу. В Англії та Уельсі місця відправлення релігійних обрядів можуть отримувати гроші на вживані ними заходи безпеки від урядової «схеми фінансування для забезпечення захисту», але вона недоступна в Північній Ірландії або Шотландії. Марк Бейлі вважає, що необхідно внести зміни в існуючий порядок фінансування заходів безпеки для всіх релігійних організацій Великобританії.

Більше про насильство і вандалізм:

«У вільному і демократичному суспільстві ніхто не повинен боятися збиратися разом з тими, хто поділяє їхні віру в місці поклоніння», – сказав Бейлі. «В результаті цих атак релігійних груп наноситься матеріальна шкода, ростуть витрати на страхування і одночасно зростає страх перед майбутніми атаками», – зазначає представник компанії CARE.

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Джерело: sedmitza.ru


Previous post

Очільники церков взяли участь в урочистому засіданні Верховної Ради

Next post

Гімном протестів у Гонконзі стала відома християнська пісня

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *