Домашня » Новини » Переслідування християн у світі майже на рівні геноциду – дослідження

Переслідування християн у світі майже на рівні геноциду – дослідження

8
Shares
Pinterest WhatsApp

Згідно з доповіддю, кожна третя людина на планеті виявляється жертвою переслідувань на релігійному ґрунті.

Автори доповіді кажуть, що християн масово змушують виїжджати з рідних місць. Переслідування християн в деяких регіонах світу майже досягає рівня геноциду.

Про це йдеться в дослідженні, проведеному за розпорядженням міністра закордонних справ Великобританії Джеремі Ханта, передає BBC.

В проміжній доповіді говориться, що кожна третя людина на планеті виявляється жертвою переслідувань на релігійному ґрунті, а найбільш переслідуваною категорією віруючих є християни.

За словами міністра Ханта, політкоректність частково винна в тому, що ця проблема не піднімається в ЗМІ і їй не приділяється належної уваги. Читайте також На Шрі-Ланці після терактів заборонили носити паранджу.

Автори доповіді кажуть, що християн масово змушують виїжджати з рідних місць, у результаті чого християнство може бути повністю винищено в багатьох країнах Близького Сходу.


Наприклад, говориться в доповіді, на даний момент християни становлять лише 1,5% населення серед палестинців. В Іраку до 2003 року проживали 1,5 млн християн, а на сьогодні їх там залишилося менш як 120 тисяч.

“Можна сказати, що в деяких регіонах переслідування християн за свого масштабом і характером впритул наблизилися до рівня, відповідному міжнародному визначенню геноциду за класифікацією ООН”, – вважає єпископ Філіп Маунтстівен.

Доповідь також особливо відзначає ситуацію в країнах Центральної Азії, зокрема, на пострадянському просторі. Як говориться в доповіді, уряди цих країн, успадкували радянську практику щодо будь-якої релігії і розглядають релігійні організації, в тому числі і християнські, як загрозу.

Переслідування християн в Центральній Азії приймає різні форми. Іноді деякі церкви просто забороняються – це зазвичай стосується п’ятдесятників і свідків Єгови. Православні і католики піддаються менш серйозним переслідування, частково через вплив Росії, а також тому, що місцева влада розглядає протестантів як потенційних західних шпигунів, говориться в доповіді.

Більше про преслідування христяин:

У більшості країн Центральної Азії, як і в радянські часи, батькам заборонено приводити дітей в будь-яке місце, де відправляються релігійні обряди.

Остаточний звіт буде опублікований цим літом.

Джерело: УНІАН


Previous post

Росія заслуговує на нові санкції через релігійні утиски в Криму та Донбасі

Next post

Обстріли Ізраїлю - за дві доби випущено більше 600 ракет

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *