Варто замислитись

«Отче наш, що на небі…»

Це було на світанку. Розсіювався нічний туман. Погляду відкривалося велике озеро, з берегів якого нахилялися, віддзеркалюючись у воді, дерева. Замість ранкової молитви почав повторювати Ісусову молитву, якої Він навчив своїх учнів. «Отче наш, що на небі…». Чомусь того ранку розум знову і знову вихоплював звернення – початок молитви Господньої. Що це означає, коли Бога називаю Отцем?

1. Сказати Богові, Творцеві Всесвіту і Спасителеві ОТЕЦЬ – означає ввійти в особливі стосунки з Богом. Які вони?

Ці стосунки відкриті, безпосередні, наповнені живим спілкуванням дитини з Батьком.

Ці стосунки означають водночас відмову від обрядово-формального рівня, коли людина зв’язана з Богом головним чином культовими діями.

Ці стосунки емоційні – вони сповнені любов’ю, теплом, радістю, нерозумінням, болем.

2. Коли Бог є ОТЕЦЬ, це означає, що я не сам по собі. Не я себе створив. Він, ОТЕЦЬ є джерелом мого буття. Обережно: коли ти називаєш Бога ОТЦЕМ, це означає, що ти визнаєш над собою вищий Авторитет, який має для тебе як пораду, так і бачення на усе твоє життя.

3. Коли Бог ОТЕЦЬ, то це означає, що у тебе є Дім. Цей Дім розкішний і унікальний, він там, де зараз Батько. Але й тут і тепер ти вже вдома. У цьому домі керує воля Отця через Його слово. Тут багато Його інших дітей, одні тобі більше симпатичні, інші менше, бо всі різні і своєрідні, але вони – твої рідні і тому ти любиш усіх, включаючи не таких, як ти.
4. До речі, саме тому, що у Нього є інші діти, а у мене, отже, брати і сестри, ми говоримо НАШ, ОТЧЕ НАШ. Це важливо – я не можу привласнити Його увагу, не можу маніпулювати своїм бажанням і ставити себе у центр світу. І це надважливо, бо допомагає мені глибше усвідомити себе частиною Божої сім’ї, Церкви.

5. Чому, коли звертаємося до Бога ОТЧЕ, стверджуємо ЩО НА НЕБІ? Бо Він, хоча рідний і близький Отець, проте залишається БОГОМ, АБСОЛЮТНИМ І СУВЕРЕННИМ АВТОРИТЕТОМ У ВСЕСВІТІ. Він є Любов, але й Суддя. Він близький, але незрівнянний у величі. Він поряд, але я не можу Його «схопити», залишити при собі, локалізувати. Ось тому Бог, Той-Що-На-Небі – не у моїй владі, незрівнянний у силі і славі, не досяжний моїй уяві і контролю, ні з чим і ні з ким не порівнянний.

6. Якщо звернення ОТЧЕ НАШ утверджує першу заповідь, то слова ЩО НА НЕБІ захищають Його унікальну неповторність, яку має за мету друга заповідь, формуючи рамки єдино вірного поклоніння, яке визначене Самим Богом

7. Коли звертаємося до Бога ОТЕЦЬ, підкорюємося зразку, якому нас навчив Ісус. А наш Господь і Спаситель, неперевершений у любові до Отця, хоче привести і нас, Своїх учнів, послідовників і співбратів до СТОСУНКІВ з ОТЦЕМ, від яких ми більше ніколи не захочемо відмовитися

Коли наступного разу повторюватимеш Ісусову молитву, зупинись на зверненні, не йди далі, намагайся проникнути у нього серцем і поклонитися розумом Тому, Кого хочеш назвати Отцем…

Микола Романюк

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button