Олівер Кромвель – видатний політичний і громадський діяч Англії

0
Поширень
Pinterest Google+

25 квітня 1599 року народився Олівер Кромвель (1599-1658), один із найвидатніших політичних і громадських діячів Англії, лідер Англійської революції, в якій здобув перемогу парламент і народ над абсолютною владою короля.

Кромвель навчався в Кембриджі на юридичному факультеті, в коледжі Сідней Саксес, який визначався сильними пуританськими впливами. По смерті батька в 1617 році Олівер був змушений покинути коледж без диплому, щоб доглядати матір і сім сестер.

У 1620 році він одружився з Елізабет Бучер, донькою лондонського торговця шкурами. У родині Олівера і Елізабет народилося дев’ять дітей.

Олівер був переконаним пуританином і відзначався сильною біблійною вірою. 1628 року його обрали до Парламенту від свого рідного міста Ханцінгдона. Але в 1629 році Парламент був розпущений королем і наступного разу скликаний тільки через одинадцять років.

В 1631 році Кромвель займався фермерством і належав до індепендентів – пуританської релігійної громади, яка виступала за самостійність місцевих громад без вищого централізованого церковного або політичного керівництва. Індепенденти домагалися свободи віри для не католиків.

У 1642 році почалася перша громадянська війна між прихильниками парламенту (круглоголовими) і прихильникам короля (роялістами). Кромвель очолив парламентські війська. У 1644 році він створив армію нового роду, яка мала високу дисципліну і де солдати не пили, не лихословили, але багато уваги приділяли вивченню Слова Божого.

Більше про християн політиків:

У червні 1645 року війська Кромвеля перемогли королівські війська у вирішальній битві при Незьбі, зупинивши абсолютистські устремління короля. Владу передали парламенту. Але коли депутати парламенту, обрані у 1640 році, в 1653 році вирішили закріпити за собою право довічного членства в парламенті, то Кромвель за допомогою своєї гвардії розігнав їх і встановив власний протекторат, ставши лордом-протектором.

У час його правління в країні були проведені важливі реформи і встановлені добрі відносини з багатьма європейськими державами, крім Іспанії. Кромвель залишався главою держави до своєї смерті, яка настала у 1658 році, через хворобу.

Хоча по його смерті монархія в Англії була відновлена і останки Кромвеля зневажені, але сама перемога парламенту над абсолютною владою короля стала важливим кроком в історії цього народу, а ініціативи і час правління Кромвеля високо оцінюються багатьма англійцями. Успіхи його боротьби і управління були безпосередньо пов’язані з його ревною вірою в Бога і розумінням відповідальності перед Ним за свій народ.

http://c4u.org.ua/

Попередня стаття

Економіка і віра

Наступна стаття

У Києві пройде Всеукраїнське свято подяки

Немає коментарів

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *