Для життя

НЕБЕЗПЕКА АНДРІЇВСЬКИХ ВОРОЖІНЬ

В українській народній традиції ворожіння – це ритуал, що спрямований на контакт з потойбічними силами. Щоб дізнатися майбутнє, потрібно було уважно приглядатися до посланих природою знаків та вміти їх розгадувати. Споконвіку існували ворожки та чарівники-мольфари, які володіли таємними знаннями і вміли бачити людські долі.
В давнину гадали всі. Вважалося, що напередодні Андрія – у цей час зв’язок з потойбічним світом особливо тісний.
Народні традиції ворожіння забуваються, втрачаючи свою форму і зміст. Але час від часу дівчата згадують про можливість бодай одним оком зазирнути в таємні записи «сестер – судениць», які за старовинними віруваннями, пишуть долю кожного із нас. І тоді у вечір на Андрія у вікнах квартир запалюються свічки і звучать слова бабусиних замовлянь.
Безпосередньо в день Катерини (а це 7 грудня) дівчата збирались на вечорниці. Для цього вони заздалегідь обирали оселю, а відповідно і господарку майбутнього свята. Всі продукти приносились в складчину. На стіл подавались різноманітні страви, але перевага надавалась борщу та каші. Після вечері дівчата виходили на вулицю і, намагалися підійти якомога ближче до вікон найближчої оселі, аби почути про що розмовляють господарі, і вже за характером розмови визначити свою долю.
Залишатись допізна на гулянні цього вечора дівчатам не можна, бо треба йти додому, аби не прогнівити Долю.
Якщо день Катерини суто жіночий, то Андрія справді парубоцький день. Ще в дохристиянські часи саме в цей період відзначали свято Калити, а християнська традиція замінила його іменем апостола Андрія Первозваного. Проте пережитки старого залишились, зокрема, це виражається в так званих обрядах Калити, спеціально для яких дівчата випікали коржі, які мали назву «калети». Потім з цією обрядовою стравою влаштовувались різноманітні ігри та гадання.
Існує дуже велика кількість описаних ворожінь, якими користувались дівчата на Андрія. Багато з них схожі з тими, які були на Катерини. 
Молодь в цей день влаштовувала різноманітні забави. Основна дія свята – це відкусування «калети». Печиво прив’язується якнайвище попід стелею, а потім хлопці та дівчата з зав’язаними очима мусять дострибнути до нього і відкусити шматок.

Походження вечорниць на Андрія

Досить схожий сценарій мають більшість Андріївських вечорниць і сьогодні. Але більшість учасників гадання на Андрія навіть не здогадуються про справжнє походження цього свята, пов’язуючи його з святом апостола Андрія Первозванного. Насправді, ще задовго до того, як церква почала відзначати свято Андрія, наші предки саме в цей день відзначали язичницьке свято, що було насичене любовно-магічними ритуалами. Це свято припадало на кінець року, адже наші предки вірили, що саме в цей час потойбічні сили стають активнішими та легше йдуть на контакт.
Будь-які гадання, перестрибування через вогнище, ворожіння, замовляння Церква вважає гріхом, який суворо засуджує Біблія (Повт. Закону18:10-12).
«Ми в це не віримо», «Це тільки розваги», «Ми не ворожимо, а розважаємося». Саме такі виправдання можна почути від учасників сумнівних розваг із елементами окультизму. Часто до різного роду гадання на Андрія вдаються навіть християни, які здавалося б мали усвідомлювати всю відповідальність за свої вчинки. Можу зрозуміти людей, які через свою непоінформованість беруть участь у масових гаданнях. Дивує присутність на таких заходах християн, які чомусь закривають очі на Біблійне вчення щодо будь-якого виду ворожіння та гадань.
Дивує і те, що навіть люди, що вважають себе атеїстами, тобто заперечують існування будь-яких надприродних сил, зраджують своїм власним переконанням та беруть участь у гаданнях в ніч на Андрія. 
На жаль, ні життєві переконання, ні віросповідання, ні особисті наміри не дають «імунітету» від наслідків небезпечних розваг.

Що ж таке гадання?

Із самої назви можна зрозуміти, що йдеться про вгадування, спроби дізнатися щось невідоме з минулого чи майбутнього. Біблія розказує, що реальність у якій ми живемо, складається із матеріального та духовного світу. Людина власними силами може бачити, чути, відчувати лише видиму частину світу. Щоб заглянути у духовний світ потрібно використовувати певні надприродні засоби. Людське бажання знати майбутнє та цікавість до того, що відбувається у духовному світі переросли у цілу течію, яка відома під назвою магія та окультизм. Тому, очевидно, що гадання – це також вид окультизму.
Кожна спроба гадання – це процес контакту, спілкування із представниками потойбічного світу, який складається із вірних Богові ангелів, та тих, які збунтувалися, та на чолі із Люцифером відійшли від Бога. Але які саме сили, добрі чи злі, вступають у контакт із людьми під час магічних ритуалів? Яке їхнє ставлення до людини, що виконує ритуал?
Ось що говорить про диявола Біблія: «Він був душогуб споконвіку, і в правді не встояв, бо правди нема в нім. Як говорить неправду, то говорить зо свого, бо він неправдомовець і батько неправді.» (Ів. 8:44). Але чому це «працює», чому часто збувається те, що нагадали? Таке питання може виникати у людей, які своє уявлення про сатану сформували на основі казкових кумедних і часто безпорадних рогатих чортиків. Насправді демони – це злі ангели, які є значно розумніші та могутніші від людей. Вони досконало знають наше минуле, а тому можуть робити прогнози на майбутнє. А той факт, що інколи гадання збуваються є також обманом сатани. Тільки обман не у тому, що інформація, отримана таким шляхом буде завжди неправдивою, а у тому що ця інформація отримана не безплатно. Чого б це ворог людства почав допомагати, говорити правду та ще й безплатно?!

Більше про гадання і ворожіння:

За отриману інформацію ви розплачуєтеся дорогою ціною. Відрікшись від Ісуса та вступивши в контакт із сатаною, ви втрачаєте Божий захист та дозволяєте демонам взяти владу над вашим життям. І будьте впевнені, що вони не будуть діяти у ваших інтересах! Згадайте що Біблія пише про те, як диявол поводиться із підвладними йому людьми: «І почасту кидав він[сатана] ним[біснуватим хлопцем] і в огонь, і до води, щоб його погубити.»(Мк 9:22) Сьогодні сатана використовує значно екстравагантніші методи, але його ціль не змінилася.
Хтось може скаже, що я намагаюся вас налякати. А гадання на Андрія це лише розвага. Можливо і так, але чомусь наслідки цієї розваги зовсім невеселі. Не жартуйте із демонами. Зі сторони це може виглядати досить безневинно чи навіть весело. Але ціна таких жартів може бути погублена душа та зруйноване життя.
Віра Лахута

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button