Домашня » Новини » Научай і «получай». Чому батьки нападають на вчителів і як з цим боротися?

Научай і «получай». Чому батьки нападають на вчителів і як з цим боротися?

6
Поширень
Pinterest WhatsApp

«Лінійкою по руках» і «підзатильник від вчителя» відійшли у минуле, тепер потрібно боротися за права педагогів. Лише за 2018 – 2019 роки сталися три жорстокі напади на вчителів, що закінчилися лікарнею. Окрім фізичного насилля, педагоги постійно потерпають від погроз, принижень, звинувачень, просто зневажливого ставлення з боку учнів та батьків. На Рівненщині вчителька взагалі спробувала покінчити з собою через складні стосунки з учнями. Щоб застрахуватися, вчителям доводиться постійно виправдовувати свої методи оцінювання, а деколи й записувати кожен робочий день на диктофон, щоб у разі чого довести свою невинуватість.

10 квітня 2019 року на розгляд Верховної Ради передали законопроект, який має на меті захистити освітян від психічної та фізичної шкоди. По-перше, законодавчо встановлять, що педагоги мають право на повагу до своєї особистості, шанобливе ставлення з боку учнів та батьків. По-друге, встановлять штраф за шкоду психічному чи фізичному здоров’ю, який становитиме від 5100 до 20 400 грн. По-третє, введуть штраф за перебування на території школи у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, адже саме у такому стані батьки найчастіше нападають на вчителів.

Противники законопроекту стверджують, що вчителі вже мають право на повагу до своєї особистості, адже таке право конституційно закріплене за кожним і б’ють їх не частіше, ніж представників інших професій. То навіщо надавати якісь особливі привілеї? Тим паче, що і самі вчителі нерідко жорстоко ставляться до учнів: кричать, обзивають, ставлять у куток, не дозволяють вийти з кабінету.

Створення закону, який захищатиме педагогів від насильства – це правильний крок, але вирішити проблему цілковито він не зможе. Повага, людяність, емпатія – те, що не можна штучно нав’язати на рівні законодавства. Такі риси потрібно розвивати свідомо і поступово, адже мета такого розвитку – не забезпечення спокою вчителя, а виховання здорового суспільства.

Більше про насильство:

Різнобічне формування особистості учня, а не лише отримання знань, наставництво, а не вчительство – ось який підхід створить атмосферу взаємної поваги між учнями та вчителями. Основою і першим кроком такого переосмислення можуть стати уроки Біблійної моралі, які допоможуть учневі сформувати правильну систему цінностей.


Попередня Стаття

Росія несе відповідальність за утиски релігійної свободи в окупованому Криму і Донбасі

Наступна Стаття

«Сто метрів гидоти» - ЛГБТ хочуть провести флешмоб в Запоріжжі

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *