Домашня » Новини » На сайті Президента з’явилося кілька петицій вартих вашої уваги

На сайті Президента з’явилося кілька петицій вартих вашої уваги

1
Поширень
Pinterest WhatsApp

На сайті Президента України з’явилося кілька петицій, що можуть привернути увагу християн. 21 серпня була опублікована петиція авторства Федачківського Віталія Дмитровича під назвою “Заборонити державним службовцям та освітянам пропагувати релігію у робочий час”.

Автор петиції ставить кілька досить радикальних вимог до Президента України, які можуть прямо чи опосередковано обмежувати права віруючих людей у нашій державі, що є очевидним порушенням свободи віросповідання.

Так, автор звернення, посилаючись на 35 статтю Конституції України, вимагає заборонити посадовим особам та викладачам проявляти свою релігійну приналежність публічно. Фактично в петиції йдеться про відмову від своїх переконань для певних категорій громадян на час їх роботи. Це є примушуванням до ведення подвійного життя: в особистому житті – християнин, а на роботі – невіруючий (особливо якщо враховувати неможливість відстоювання своїх ціностей у конфліктних ситуаціях, пов’язаних з релігією).

Також у петиції зазначається доволі сумнівна статистика релігійного складу населення (без зазначення першоджерел), посилаючись на яку, автор петиції пропонує заради підтримки поглядів абсолютної меншості людей обмежити в правах посадовців, які належать до більшості громадян.

У подібній ініціативі навряд оминули б питання Християнської етики. в петиції зазначається, що “дисципліни духовно-морального спрямування, за своєю суттю, є дисциплінами релігійного характеру і тому недопустимі у світських школах… Тому просимо Вас видати Указ Президента України про призупинення дії всіх наказів Міністерства освіти і науки, якими передбачається навчання дисциплін духовно-морального спрямування у загальноосвітніх школах…” Цю вимогу автор мотивує фінансуванням з державного бюджету зарплат вчителям курсу “Християнська етика”, що нібито порушує права невіруючих платників податків (хоча держава завжди фінансувала проекти, що стосуються не всіх категорій громадян). Також автор петиції звинувачує курс “Християнської етики” у розпалюванні ворожнечі до атеїстів, язичників, Свідків Єгови та ЛГБТ.

Враховуючи досвід вкрай секуляризованих держав (де вчителю забороняють навіть носити хрестик), пропозиції, подібні до згаданої петиції, становлять загрозу для свободи віросповідання, перетворюючи відділення церкви від держави на витіснення церкви й загалом християнства з публічної сфери.

Проте серед численних петицій є і більш конструктивні звернення. Наприклад, ініціатива Лебедєва Леоніда Вадимовича про с творення в Україні Міністерства сім’ї та дитинства і відповідного Комітету Верховної Ради.

Автор петиції наполягає на необхідності утворення Міністерства сім’ї та дитини і піддає критиці рішення минулих років, пов’язані з реорганізацією міністерств, що призвело до їх фактичної ліквідації. Саме задля приділення належної уваги сім’ї та дитини пропонується створити відповідні структури в Уряді та Верховній Раді.

Нагальність такого рішення обгрунтовується відсутністю ідеології формування культури сімейних відносин, підвищенням відповідальності батьків за сім’ю та виховання дітей, недостатньою кількістю механізмів підтримки сімей, збільшенням сімейного насильства, жорстоким поводженням з дітьми, злочинами проти дітей, ліквідацією 80% штату соціальних працівників, які супроводжували сім’ї у складних життєвих обставинах тощо.

Більше про петиції:

Автор петиції посилається на ст.3 СК України, де чітко вказано: “Сім’я є первинним та основним осередком суспільства”. Окрім цього як правова база зазначається частина2 ст.51 Конституції України, в якій говориться, що сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Джерело: Христяини для України

Попередня Стаття

Археологи знайшли загублене місто апостолів Віфсаїда

Наступна Стаття

Володіння і приналежність - чоловік і жінка

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *