Блог Сергія Головіна

Культура гніву

Наша культура – культура гніву! Осудження ближнього вважається в ній загальновизнаною нормою. Переконатися в цьому легко: достатньо переглянути коментарі на Фейсбук. Можна посилатися на те, що, скажімо, курець завдає шкоди не тільки собі, а й оточуючим. Але хіба не менше шкоди і собі і ближньому завдає той хто гнівається на брата свого?
Ми легко знаходимо обгрунтування гріховності тієї чи іншої ганебної практики, чужої нам самим. Але гнів, на відміну від інших, Писання називає гріхом неодноразово і безпосередньо. Сам Ісус вказує, що той хто гнівається  підпаде судові (Мт 5:22). Соломон вказує на здатність контролювати свій гнів як на ознаку мудрості (Притчі 12:16; 15: 1; 21:24; 27: 4; 30:33). «Усяке роздратування, гнів, лють, крик і зневага хай віддаляться від вас разом з усякою злобою», – заповідає апостол (Ефесян 4:31). Гнів, суперечки і чвари він ставить в один ряд з розпустою, блудом, ідолопоклонством, чаклунством, честолюбством, заздрістю, пияцтвом, оргіями і тому подібним, попереджаючи: «хто чинить таке Царства Божого не успадкують» (Галатів 5: 19-21). «Знайте, мої улюблені брати: кожна людина нехай буде швидкою до слухання, стримана в словах, повільна на гнів» (Якова 1:19).
Чому ж саме цей аспект залишився без уваги, в той час як нас зачіпають чужі проблеми? Чи не доводимо ми тим самим вірність слів Писання: «А язика ніхто з людей не може приборкати; він — зло невгамовне, повний смертоносної отрути. Ним благословляємо Господа й Отця і ним проклинаємо людей, які створені за Божою подобою» (Якова 3: 8,9)?

Більше про гнів:

Є тільки один спосіб звільнити культуру свого народу від поневолення цим гріхом – почати з себе.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button