Хвороби брудних рук

5
Поширень
Pinterest Google+

Родова гарячка, «хвороба брудних рук» чи знаєте ви, що це за хвороби? Від них помирало більшість породіль і солдат на війні? Люди довго нічого не знали про шкідливі мікроорганізми. Але Бог в Біблії дав Своєму народу веління, як захиститися від їх згубного впливу.

В середині XIX століття в Європі поширилася практика прийому пологів в лікарняних умовах. До цього акушерки приймали пологи на дому, і будь-які ускладнення могли без своєчасної лікарської допомоги привести до летального результату. Однак зі створенням пологових палат при лікарнях ситуація не особливо покращилася. З одного боку, безпосередня смертність при пологах значно скоротилася. Але у більшості породіль незабаром починався сильний жар, і через кілька днів вони все одно гинули. На цей раз – з діагнозом «родова гарячка».

Яких тільки припущень не робив австрійський лікар Ігнац Земмельвейс (1818-1865) про причини цієї недуги! Він і міняв положення тіла жінки під час пологів, і забороняв дзвонити в похоронний дзвін, коли його можуть почути породіллі – все було даремно. І ось одного разу, по дорозі в родовий зал після розтину трупів в анатомічному театрі, він запропонував своїм асистентам ретельно вимити руки.

Пропозиція була зустрінута з неприхованим здивуванням. Навіщо мити руки, якщо зараз же знову доведеться забруднити їх в крові? Але професор все-таки наполіг на своєму. Результат виявився приголомшливим – родова гарячка відступила! Намагаючись пояснити такий несподіваний ефект, Земельвейс висловив припущення, що на руках лікарів які робили розтин трупів залишалися «частки смерті», які і губили пацієнток, потрапляючи в їх організм.

Нам, які наслухалися про бактерії, неможливо не дивуватися – наскільки близьким до істини було просвітлення доктора Земмельвейса! Але тоді з його теорії зробили посміховисько. Адже кожен знає – освіченій медицині ніякі «частки смерті» невідомі! Оскільки ж професор продовжував наполягати на своїй «антинауковій» теорії, його згодом позбавили і звання, і лікарської практики. Але доктор Земмельвейс не заспокоївся і все життя закликав колег мити руки. Зрештою, його запроторили до божевільні, де, за іронією долі, він помер від зараження крові – тієї самої хвороби, від якої рятував своїх підопічних. Родова гарячка, «хвороба брудних рук», повернулася в лікарняні палати і панувала там ще ціле століття – поки дослідження, нарешті, не встановили справжню причину цієї смертоносної недуги.

Але ще за 3500 років до революційної пропозиції доктора Земмельвейса, Господь наказав Мойсеєві записати: «Хто доторкнеться до мертвого, до всякої людської душі, буде нечистим сім днів. Він має очиститися третього й сьомого дня — і стане чистим. Якщо ж не очиститься третього й сьомого дня, то не буде чистим. Кожен, хто доторкнеться до мертвого з людської душі (коли хтосьпомре) і не очиститься, той осквернив Господній намет; та душа вигубиться з Ізраїлю. Бо вода кроплення не покроплена на нього. Він — нечистий, — його нечистість — у ньому» ( Числа 19: 11,13).

Біблія дає множинні і дуже докладні гігієнічні приписи щодо як безпосередньо процедури очищення, так і дотримання карантину. Особливу увагу Писання приділяє дотриманню гігієни в військових умовах. Війни завжди забирали величезну кількість життів не тільки через безпосередні бойові дії, а й через епідемії, що поширювалися при пересуванні військ. Через недотримання елементарних санітарних норм у воєнний час чума, холера і дизентерія забирали не менше життів, ніж бойові дії.

Закон же Моїсеєв велить: «Коли виступиш, щоб стати табором проти своїх ворогів, остерігайся всякої поганої речі. Нехай у тебе буде спеціальне місце поза табором, і виходитимеш туди назовні. І нехай у тебе на поясі буде лопатка; і буде — коли ти сідатимеш на стороні назовні, то викопаєш нею ямку, а відтак, загорнувши, прикриєш нею свій послід» (Повт. 23: 10, 13-14).

Більше про біблійні основи науки:

Стародавні люди ще довго нічого не знали за допомогою загального одкровення (науки, медицини) про шкідливі мікроорганізми. Але в Своєму особливому одкровенні Бог свідомо дав Своєму народу веління, як захиститися від їх згубного впливу.

Придбати книгу: "Біблійні основи науки"

Біблія і творіння мають Єдиного Автора, і тому між ними, між Його природним (загальним) і надприродним (особливим) одкровенням, реальних протиріч немає і бути не може. Наука – блудне дитя релігії. Науковий метод був зароджений в надрах біблійного богослов’я, але виявився в шорах матеріалізму і атеїзму. Видатний християнський апологет і богослов 4 століття Василь Великий (330 – 379) так пише про це в своїх “Бесідах на Шестоднев”: “Але якщо в сказаному досі здається тобі що-небудь правдоподібним, то звернися з подивом до Божої премудрості, яка так це влаштувала. Бо здивування перед великими предметами не зменшується, коли відкритий спосіб, яким сталося щось надзвичайне. А якщо і не відкрито, то простота віри нехай буде міцніша за докази від розуму “. Ця книга для тих, хто стверджує, що християнство і наука – несумісні, для тих, хто шукає аргументи для ствердження зворотного, і, без сумніву, для тих, кому небайдуже якість освіти їхніх дітей.

Купити книгу

Попередня стаття

Всеукраїнський Собор закликає приєднуватися до триденної молитви за майбутнє України

Наступна стаття

На півночі Іраку знайшли старовинне Євангеліє грецькою мовою

Немає коментарів

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *