Домашня » Новини » Християни в Іраку «на межі зникнення»

Християни в Іраку «на межі зникнення»

5
Shares
Pinterest WhatsApp

За останні 16 років християнська спільнота в Іраку зменшилася на 83% – з 1,5 млн до 250 000 чоловік. Глава Архиєпархії іракського Ербілі заявив, що християни Іраку на межі зникнення, пише ВВС.

«Християни Іраку, – одна з найстаріших, якщо не найстаріша Церква в світі, небезпечно близька до вимирання. Ті з нас, хто лишився, повинні бути готовими до мучеництва», – сказав священик Башар Варда, виступаючи в Лондоні.

Варда відкрито заявив, що загрозою для віруючих є терористичне угрупування «Ісламська Держава», яке у 2014 році змусило більш ніж 125 тисяч християн переселитися зі своїх історичних земель.

Служитель звинуватив християнських лідерів Британії в надмірній «політкоректності». Він сказав, що вони недостатньо голосно «засуджували екстремізм», побоюючись звинувачення в ісламофобії.

«Наші мучителі забрали наше сьогодення, – сказав він, – прагнуть стерти з лиця землі нашу історію і зруйнувати наше майбутнє. В Іраку немає компенсації тим, хто втратив власність, будинки і бізнес», – сказав священик.

Він додав, що росте число екстремістських груп, які стверджують, що вбивство християн і єзидів сприяє поширенню ісламу.

За словами служителя, різке зменшення кількості християн в Іраку почалося у 2003 році, коли вторгнення під керівництвом США скинуло режим Саддама Хуссейна.

Християнська організація Open Doors в 2014 році заявила, що Ірак займає четверте місце в списку країн, де найчастіше зазнають утисків християни.

Політична коректність

Архієпископ продовжив звинувачення християнських лідерів Великобританії в “політичній коректності” у цьому питанні – він назвав нездатність засудити екстремізм “раком”.

«Чи будете ви продовжувати потурати цьому нескінченному, організованому переслідуванню проти нас? – запитує він. – Коли почнеться наступна хвиля насильства, чи буде хтось у ваших кампусах проводити демонстрації і носити плакати «Ми всі християни»?

Його погляди на політичну коректність частково підтримує Єпископ Муунстефен.

Більше про переслідування на Близкому Сході:

“Я думаю, що архієпископ має рацію, що культура “політичної коректності” завадила Заходу говорити про переслідування християн”, – говорить Єпископ Труро Муунстефен. Він стверджує, що переслідування християн має багато причин і повинне розглядатися більш глобально. “Якщо ми розглянемо це тільки в світлі ісламської войовничості, то спускаємо з гачка багато інших людей, які повинні бути притягнутими до відповідальності”.

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Телеграм Слово про Слово

Читайте нас в Телеграм

 

Джерело: bbc.com


Previous post

8 червня пройде Всеукраїнська Хода на захист прав дітей і сімей

Next post

У четвер в Раді спробують легалізувати марихуану

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *