Варто замислитись

Як розпізнати неправду?

Колишній спеціальний агент ФБР і автор книги «Голосніше за слова» Джо Наварро розповідає як розпізнати неправду. Є всього три стадії спілкування, коли ви можете це зробити: коли він вперше чує ваш голос, коли підлаштовується під нього і коли відповідає.
1. Чесні люди частіше будуть відповідати на питання, тримаючись прямо, з піднятою головою. Брехуни ж частіше згинаються, схрещують ноги і руки.
2. Щоб психологічно дистанціюватися від обману, обманщики часто підживлюють свої розповіді займенниками другої і третьої особи – «ти», «ви», «вони».
3. Говорячи правду, ми супроводжуємо свою мову жестами, які ритмічно лягають на наші слова і підсилюють зміст – якщо, звичайно, ми в неї віримо. У зворотному випадку ми тримаємо жести під контролем.
4. Майстерного неправдомовця на цьому не впіймаєш, але звичайна людина часто метушиться, говорячи неправду. Видати вигадника можуть метушливі очі, більш високий, ніж звичайно, голос, почервоніле обличчя, важке дихання.
5. Неправдомовці часто перепитують співбесідника і випереджують свої відповіді ввідними словами «на правду кажучи», «чесно кажучи». Варто насторожитися, якщо на пряме запитання ви отримуєте ухильну відповідь.
6. По телефону люди брешуть частіше. Телефон став найчастішим інструментом обману (37% випадків). За ним ішли особисті розмови (27%), інтернет-месенджери (21%) і електронні листи (14%). Це не так дивно: більшість телефонних розмов не лишають слідів, а листи зберігаються в адресата.

Більше про те, що таке неправда:

7. Того хто говорить неправду може видати недостатньо продумана історія. Підозрюючи обман, обережно поцікавтеся деталями.
8. Власний обман змушує відчувати дискомфорт і навіть сердитися. У той час коли правдива людина зазвичай захоплюється своєю розповіддю, відкрита і щира, обманець часто насторожений, замкнутий і не йде на контакт».
9. Розповідаючи історії, чесні люди можуть пригадати про упущену деталь і додати її заднім числом, чи знову переказати неакуратно розказаний епізод. Брехуни, за остерігаються, що їх піймають на брехні, і уникають визнавати навіть дріб’язкові неточності.
10. «Слідкуйте за відхиленнями від звичної манери мови. Деякі люди завжди зволікають з наступною фразою. Якщо вони починають тараторити – це ознака обману».
11. Людина, яка говорить правду, використовує багато лицевих м’язів, а обманщик посміхається одними губами – очі не віддзеркалюють його емоцій.

lifehacker.ru 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button