Домашня » Новини » Ізраїльські археологи виявили печатки, що мають відношення до Біблії

Ізраїльські археологи виявили печатки, що мають відношення до Біблії

5
Поширень
Pinterest WhatsApp

У Місті Давида ізраїльські археологи зробили два рідкісних відкриття, що мають відношення до людей, згаданих в Біблії. В Єрусалимі знайжено дві печатки, які датуються періодом Першого Храму.

Ці відкриття, що датуються сьомим-восьмим століттями до Р.Х., стали результатом розкопок в Гіваті, в національному парку Міста Давида в Єрусалимі. Цей парк є частиною стародавнього міста, який Давид зробив своєю столицею 3000 років тому.

Однією з таких рідкісних знахідок є “булла” або печатка. У стародавні часи маленькі шматочки глини використовувалися для підпису. Ця булла, що датується ще періодом Першого Храму, містить слова “Натан-Мелех, слуга царя” (Ле Натан Мелех Евед ХаМелех).

Ім’я Натан-Мелех згадується в Біблії – 4 Цар. 23:11. Писання описує цю людину як високопоставленого чиновника («євнуха») при дворі царя Йосії, молодого правителя, який оновив заповіт Ізраїлю з Богом і знищив в країні язичницькі ідоли.

Д-р Анат Мендель-Геберовіч – з Єрусалимського Єврейського Університету – розшифрувала напис булли і встановила, що Натан-Мелех був добре відомий в стародавній Іудеї, оскільки на печатці вказано лише його власне ім’я, тобто не було необхідності вказувати родове ім’я.

“Чи дійсно я тримаю в своїй руці печатку самого Натана-Мелеха, згаданого в Біблії? – це питання на мільйон доларів. Так, на всі сто відсотків я ніколи не зможу цього стверджувати. Все, що я можу стверджувати, – це наявність трьох збігів. По-перше, ім’я Натан-Мелех, яке було досить рідкісним. По-друге, період середини 7 століття до Р.Х., коли правив цар Йосія. І по-третє, згадка титулу “мелех”. Таким чином, Натан-Мелех був людиною близькою царю”, – пояснює Мендель-Геберовіч.

Археологи також виявили печатку, якій 2 600 років, з вигравіруваним на ній ім’ям “Ікар, Син Матаньягу”.

“Це ім’я (Матаньягу) зустрічається як в Біблії, так і в інших печатках, вже виявлених в результаті розкопок. Однак вперше ми стикаємося з ім’ям “Ікар” – до цих пір ще не відомого “, – розповідає Мендель-Геберовіч.

Вона вважає, що печатка належить приватній особі, однак залишається незрозумілим, що це була за людина. Печатки в давнину використовувалися для підпису документів, підтвердження особи і вказівка на статус і походження його власника.

Археологи кажуть, що ці рідкісні артефакти були виявлені в великому громадському будинку, зруйнованому в шостому столітті до Р.Х .. І це важливо, тому що печатки виявлені в шарі, сильно пошкодженому великою пожежею, який, ймовірно, виник під час руйнування міста вавилонянами в 586 г до Р.Х.

У цій будівлі також виявили велику кількість будівельного сміття, численні обвуглені уламки гончарних виробів – все вказувало на те, що вони збереглися в найсильнішому вогні.

Професор Ювал Гадот з тель-авівського Університету і д-р Івтах Шалев з Управління старовини Ізраїлю стверджують, що дані відкриття вказують на розвинену адміністративну систему Іудеї того часу.

“Так як більшість добре відомих булл і печаток були придбані на антикварних ринках, а не знайдені в результаті організованих археологічних розкопок, виявлення цих двох артефактів в такому зрозумілому контексті археологічного датування можна вважати великою удачею, – йдеться в заяві цих двох вчених. – Вони доповнять колекцію тих булл і печаток з іменами, згаданими в древніх єврейських писаннях, які були знайдені в результаті всіх проведених в Місті Давида розкопок “.

Більше про Біблійну археологію:

“Ці артефакти підтверджують факт високорозвиненої адміністративної системи в Царстві Іудеї і дають додаткову істотну інформацію, важливу для нашого розуміння економічного статусу Єрусалима і його адміністративної системи періоду Першого Храму – а також несуть в собі інформацію особистого характеру про найближчих царських чиновників і керівників, які жили і працювали в цьому місті”.

Джерело: Голос Істини


Попередня Стаття

Содом і Гоморра: вчені прийшли до несподіваного висновку

Наступна Стаття

Китайська влада оголосила нагороду 1500 $ за донос на християн

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *