Домашня » Актуальне » Як ТСН пропагує збочення на всю країну

Як ТСН пропагує збочення на всю країну

1
Поширень
Pinterest WhatsApp

Сюжет ТСН починається зі старої доброї провокації: Навіщо спідниці хлопчикам? Чому туалет там унісекс? Та гендерна редакція дитячих казок.  Далі слідує фраза, яка вписує вищеперераховане в певний дискурс: “Рецепти росту зі Швеції…”

Тобто все перераховане є чинниками успіху шведського суспільства сьогодні та українського – завтра.

І навіть, якщо ви проти спідниць для хлопчиків, туалетів унісекс та гендерної редакції казок, відділяєте ріст та успіх від гендерних нововведень і цю просту маніпуляцію фіксуєте, все одно вас вже занурили в дискурс, в якому успіх та гендер стоять поруч і одне без другого не існує.

Вікно Овертона

Власне тут потрібно згадати про теорію вікна дискурсу. За іменем творця ця теорія більш відома як вікно Овертона.

вікно овертона

В середині 90-х років американський соціолог Джеймс Овертон шокував світ висновком, що найморальніше суспільство готове прийняти будь-яку девіацію, навіть канібалізм, як загальну норму. Межі прийняття описується теорією Овертону і досягаються за допомогою послідовних дій, що складаються з чітких кроків.

Рекомендуємо: Вікно Овертону: як змусити суспільство легалізувати канібалізм?

Міф про шведську захищеність  – тригер для українця, бо проти нас ведеться війна

Перша частина відео ставить акцент на захищеності, яку відчувають громадяни і відповідно забезпечує держава. В цьому фрагменті відео автори явно натискають на больову точку пересічного українця. Ми повсякчас відчуваємо небезпеку  – фінансова нестабільність, дефолтна риторика того ж таки 1+1. Банально – в країні іде війна.

Картинка абсолютної захищеності і турботи держави Швеції відкриває нас до прийняття подальшого матеріалу сюжету, бо він про те, чого нам бракує і чого так сильно потребуємо.

ТСН-івський кукіль

Якщо уважно слідкувати за викладом репортажу, помітимо, що після скандального вступу-гачка слідує дуже цікавий контент про повагу до дітей, відсутність фізичного насильства, цікаві методики навчання та комунікації. Вихователі мудрі та турботливі, система освіти людяна і продумана, батьки і діти щасливі, і в садку просто немає дитячих сліз. Перехід до гендерної тематики в репортажі відбувається майже непомітно.

Турбота про дітей і гендер, як чинники росту ідуть через кому і за логікою викладу одне без одного не спрацьовує.

Також автори сюжету розраховують на реакцію: “Хлопчики в спідниці – це вже занадто, а в цілому гарна система. Незважаючи на всі “але” – це краще, ніж наше постсовкове болото”.

Міф про шведський рай та жорстка статистика

Отож, безпека і щасливе дитинство.

Однак творці цієї медійної казки воліють пропустити ось цю статистику. Цілком офіційну та відкриту.

Несподівано. Виявляється, що Швеція – абсолютний лідер в світі за кількістю звернень в поліцію щодо сексуального насильства, зафіксованого на 100 тисяч мешканців.

А поруч з нею іще один взірець для України в царині освіти – Фінляндія.

Цікаво, що скандинавські країни лідирують в Європі за кількістю самогубств на 100 тисяч населення.

І, як бачимо на цій інфографіці ліберальне законодавство щодо гендерної ідеології, сексуалізації дітей, в цілому гомсексуальної культури корелює з рівнем сексуального насильства в країнах.

Чи не найпотужніші тригери для свідомості українців виявляються маніпуляцією.

Не журналістика, а пропаганда

Далі сюжет веде нас до студії з українськими педагогами, чиновниками та громадськими діячами в сфері освіти. Нам анонсують, що фахівці сперечалися між собою щодо гендерно нейтральних садочків.

Хм, автори хочуть запевнити, що їхній матеріал є журналістським, а не пропагандистським, анонсуючи плюралізм та дискусію щодо теми гендеру. Однак монтаж демонструє одностайність експертів в осудженні стереотипного бачення так званих гендерних ролей та так званої гомофобії.

Тобто дискусія була, про що говорить ведуча, але в кінцевій редакції ми отримуємо цілком одностайну комплементарність експертного середовища щодо гендерно нейтральних садочків в Швеції.

Приклад маніпуляції висловлюваннями експертів

Мова пана педіатра змонтована. Перша частина, в якій він говорить про недопустимість впровадження гендеру в освіту грубо переривається, звучать слова про толерантість. В тому ж фрагменті пані громадська активістка критикує його позицію, знаходячи в ній потурання гомофобії.

Але зі змонтованої промови педіатра ми не чуємо те, що гендеристами може бути трактоване, як гомофобія, тому припускаємо, що пан педіатр виступав з критикою або принаймні із застереженнями, які не потрапили в фінальну редакцію сюжета.

Більше про гендерну ідеологію:

Отож, маємо черговий якісно знятий і змонтований відеоматеріал пропагандистського характеру, повний маніпуляцій та замовчувань, далекий від журналістських стандартів від найбільшого телевізійного каналу України.

Пропонуємо флешмоб:

  1. Переходимо за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=RiYoVa45EFI&feature=youtu.be.
  2. Ставимо відео дизлайк
  3. Тиснемо на три крапки  справа під відео.
  4. Вибираємо “Поскаржитися” (прапорець).
  5. В меню вибираємо “Спам або оманливий вміст” – “Неправдивий текст”.
  6. Тиснемо Далі.
  7. В таймінгу виставляємо час: 9:37
  8. Вводимо текст про недотримання журналістських стандартів етики, однобічність викладу, що, зважаючи на статус ТСН, становить загрозу для суспільства та є непрямим порушенням свободи слова. Не варто писати про християнські цінності, Божі заповіді та гріх. Для Youtube це не аргументи.

Приклад: Матеріал подається односторонньо. Це порушує стандарти журналістики про різнобічність у викладі матеріалу. Якщо мова іде про блогера, це нормально. Однак ТСН є служба новин провідної телекомпанії в Україні. Це перетворює однобічність на загрозу пропаганди і обмеження свободи слова.

Джерело: Родина

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Попередня Стаття

Як лікувати вірусні хвороби без антибіотиків

Наступна Стаття

Чоловік і жінка - гендерна синергія Божого домобудівництва

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *