Домашня » Про відомих » Джон Уікліф – вранішня зоря Реформації

Джон Уікліф – вранішня зоря Реформації

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Джон Уікліф (1320-1384) – англійський богослов, професор Оксфордського університету, реформатор і засновник протестантизму. Перший перекладач Біблії на англійську мову.
На початку своєї діяльності Уікліф доводив, що папа не має права знімати побори з Англії і взагалі втручатися в діла світської влади. Англійський уряд підтримав Уікліфа, взявши його під захист від церковного суду, якого вимагав папа. На захист Уікліфа стали також і лондонські міщани.

Народився Джон Уікліф у сім’ї небагатого дворянина, власника невеликого маєтку в Йоркширі. У 16 років вступив до Оксфордського університету, де отримує ступінь бакалавра, а згодом і доктора теології. Працював у таких науках, як фізика, математика, логіка, астрономія.

Уікліф виступав за рішучу реформу церкви, ставив під сумнів ряд догматів церкви, які стосувалися вчення про благодать, про духовенство, яке не могло відпускати гріхи і спасати душі. Джон категорично засуджує практику індульгенцій. Єдиним джерелом віровчення Джон Уікліф проголосив Святе Писання, і вирішив зробити його доступним для кожного англійського громадянина, здійснивши переклад Святого Письма з латини на англійську мову.

Більше про перекладачів Біблії:

Іван Огієнко – професор, який подарував українцям Біблію рідною мовою

Ще за два століття до початку Реформації, він, професор Оксфордського університету, проклав перші кроки до Реформації. Заклав фундамент, який зміг відкрити шлях до істини.

Підготував Анатолій Якобчук

Попередня Стаття

У Рік Реформації – зміцнення української мови

Наступна Стаття

Перукар і мудрець - притча

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *