Бог благий… час від часу

0
Поширень
Pinterest Google+

Чому Бог допускає трагічні події? Чому Він допускає народження дітей з вадами? Чому допускає вируючі війни? Якщо Бог може упередити подібні труднощі і страждання, чому не робить цього?

Ось класична постановка проблеми: або Господь всемогутній, але абсолютно не благий, і тому Він не зупиняє зло. Або Він благий, але не всемогутній, і тому не може зупинити зло. І загальна тенденція – звинуватити Бога в проблемах всього світу, зробити тим, хто так або інакше відповідає за все, що відбувається.
«Ніхто не є Добрий, тільки Сам Бог!» (Лк. 18:19).
«Якщо Бог такий добрий і люблячий, – кажуть люди, – чому Він допускає існування зла?»
Так от, заявляючи таким чином, насправді вони говорять, що не вірять в те, що Бог добрий і люблячий.
Ставлячи під сумнів Божу доброту і любов, ми, по суті, кажемо, що знаємо про них більше за Нього. В дійсності ж Бог не стає добрим через наші думки про Нього, чи через нашу згоду з Його діями, чи Його словами. Він також став добрим не тому, що ми за це проголосували, чи всі разом із цим погодились.
Бог добрий, бо Бог сказав, що Він благий. І це не питання на голосування.
Бог благий незалежно від того, вірю я в це, чи ні, і Він один – остання судова інстанція. Як сказав апостол Павло: «Бож Бог правдивий, а кожна людина неправдива…» (Рим. 3:4).
Що ж тоді є добро? Добре все те, що схвалює Бог. І точно так само, погане – те, про що Бог сказав, що це погане. Хтось скаже: «Це логічно замкнуте коло», але я б назвав це біблійною аргументацією. Слово Боже – наше джерело істини, яка визначає що є добре і не добре, і якими мають бути наші цінності.
Пророк Ісая пише: «Прийдіть, і будемо правуватися, говорить Господь…» (Iс.1:18). Бог каже: Ось як Я дивлюся на це. Ви маєте це бачити так, як бачу Я. І Він продовжує говорити нам, що Його думки вищі за наші думки, і Його дороги також вищі за наші.
Він благий. Якщо ви не приймете це вихідною точкою, ні до чого не прийдете.

Greg Laurie

Попередня стаття

Блаженні засмучені

Наступна стаття

Микола Гоголь і його християнська віра

Немає коментарів

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *